کد خبر : 30967

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خواهان یکسان‌سازی در نحوه بلیت‌فروشی مسابقات لیگ برتر شد.

به گزارش خبرورزشی، محمدحسن انصاری‌فرد در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: بلیت‌فروشی اینترنتی مسابقات لیگ برتر با چالش‌هایی همراه بوده که تا حدودی به واسطه این‌که اولین بار در کشور با تلاش و پی‌گیری مسئولان انجام می‌شود، طبیعی است اما در برخی موارد شاهد اتفاقاتی هستیم که منجر به متضرر شدن هواداران پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا  هستیم. به عنوان نمونه زمان  بلیت‌فروشی در تهران و بازی های پرسپولیس ساعت هشت صبح به اتمام می رسد اما در برخی شهرها حتی تا زمان شروع مسابقه یا یکی دو ساعت قبل از مسابقه در حال انجام است. این قبیل تصمیمات می‌بایست با دستورالعمل‌های سازمان لیگ و پی‌گیری‌های جدی یکسان‌سازی شده و هیچ تفاوتی وجود نداشته باشد اما متاسفانه محدودیت‌هایی برای زمان بلیت‌فروشی در تهران وجود دارد که عملا منجر به متضرر شدن تیم‌های تهرانی شده است.

انصاری‌فرد همچنین گفت: متاسفانه به رغم تاکید بر بلیت‌فروشی اینترنتی در برخی بازی‌ها و  استادیوم‌ها شاهد بلیت‌فروشی کاغذی یا ورود به استادیوم‌ها بدون بلیت اینترنتی هم  بوده‌ایم. این مصداق بارز منتفع شدن برخی تیم‌ها از شرایط خاص است و باید جلوی آن گرفته شده و حتی یک نفر هم نتواند در هیچ استادیومی بدون بلیت اینترنتی وارد استادیوم شود.

انصاری‌فرد تصریح کرد: ایمان دارم اگر پرسپولیس از این شرایط بهره‌مند بود و برخی تیم‌ها نبودند اکنون هجمه سنگینی علیه پرسپولیس ایجاد شده و  اتهامات زیادی به تیم پرسپولیس وارد کرده بودند. ما اما طبق مستندات موجود این مسایل را مطرح می‌کنیم و اگر لازم باشد مستندات را در همه زمینه‌هایی که پرسپولیس متضرر و برخی تیم‌ها منتفع شده‌اند منتشر هم خواهیم کرد. ما هر چند گاها اعتراض خود را در رسانه‌ها یا مکتوب به مسئولان ارایه کرده‌ایم ولی  انصافا نهایت تعامل را داشته‌ایم و انتظار داریم جلوی تضییع مکرر حق یک باشگاه بزرگ در زمینه‌های مختلف گرفته شود.

انصاری‌فرد در ادامه گفت: در همه‌جای دنیا برای جذب تماشاگر برنامه‌ریزی می‌شود اما تصمیمات و محدودیت‌ها عملا شرایطی را فراهم آورده که هواداران پرسپولیس نمی‌توانند در بسیاری از بازی‌ها تماشاگر بازی تیم محبوب خود باشند. به عنوان نمونه در برنامه‌ریزی مسابقات متاسفانه شاهد هستیم که تیم پرسپولیس در کل فصل  فقط در دو بازی خانگی خود امکان بازی در روز تعطیل را دارد در حالی که برخی تیم‌ها و رقبا چهار پنج برابر بیشتر از پرسپولیس بازی‌های خانگی‌شان در روز تعطیل برگزار می‌شود و همین تیم‌ها هم در نحوه بلیت‌فروشی، اشتباهات داوری  و برخی مسایل دیگر منتفع و در نقطه مقابل تیم پرسپولیس طبق مستندات موجود متضرر شده است و ما با ارایه مستندات از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال درخواست خواهیم کرد این رویه تغییر کرده و شرایط برابری برای رقابت ایجاد شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پایان گفت: هواداران هوشیارانه همه مسایل را رصد می‌کنند و در بسیاری موارد نکته‌سنجی‌های این عزیزان برای ما راهگشا و تصمیم‌ساز بوده. این دقت‌نظرها جای تقدیر بسیار دارد. ما پیشنهادات  سازنده و موثر و قابل اجرای آن‌ها را با جان و دل خریداریم. برآورده کردن انتظارات آن‌ها و دفاع از حق و حقوق تضییع‌شده باشگاه و تیم پرسپولیس هم وظیفه ماست و قطعا در این مسیر تمام تلاش خود را خواهیم کرد و ایمان داریم پرسپولیس با  حمایت همه‌جانبه  آن‌هاست که می‌تواند روزهای خوب را تکرار کند. هواداران عزیز که انتظار دارند باشگاه جدی و محکم به دفاع از حق پرسپولیس بپردازد صبور باشند و ایمان داشته باشند اگر شاهد تداوم برخی اتفاقات در زمینه متضرر شدن پرسپولیس و منتفع شدن برخی تیم‌ها باشیم آن‌وقت با مستندات در یک برنامه تلویزیونی شفاف‌سازی خواهیم کرد. دفاع از حق پرسپولیس، هواداران میلیونی‌اش و کادر فنی و بازیکنان که زحمت می‌کشند کمترین وظیفه ماست و هواداران، پیشکسوتان محترم، اعضای سخت‌کوش تیم و تک‌تک اعضای خانواده بزرگ پرسپولیس هم مطمئن باشند بنده هم در عین تعامل و تلاش برای حل‌وفصل چالش‌ها در  آرامش و جلوگیری از بروز تنش فردی نیستیم در این زمینه‌ها کوتاهی  کنم و اگر ببینم این روند ادامه دارد حسب وظیفه حقایق موجود را با مستندات اعلام خواهم کرد کما این‌که تا کنون هم هم‌چون اکنون گفته‌ام که پرسپولیس تا چه حد متضرر شده و چه فشارهای ناروایی بعد از فتح هفت جام متوالی به این تیم محبوب وارد شده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها