کد خبر : 30962

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت که پس از دریافت پیشنهاد هدایت این تیم به دلیل تصویری که از کشورمان در اروپا وجود داشت، تمایلی به قبول آن نداشته است.

به گزارش خبرورزشی ،  مارک ویلموتس پس از هدایت تیم‌های ملی فوتبال ساحل عاج و بلژیک، در ماه سپتامبر سومین تجربه مربیگری‌اش در رده ملی را با تیم ملی ایران آغاز کرد، تیمی که طبق گفته خودش در ابتدا تمایلی به هدایت آن نداشت.

ویلموتس در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی RTL اذعان داشت که وقتی برای اولین بار پیشنهاد مربیگری در تیم ملی ایران را دریافت کرد، نسبت به قبول آن بی‌میل بود به خصوص او تحت تأثیر جوی قرار داشت که رسانه‌های کشورش درباره اوضاع ایران ساخته بودند.

او در بخشی از این مصاحبه‌اش گفت: ایران، ایران، ایران... در ابتدا من به پیشنهاد هدایت این تیم نه گفتم. تا دو ماه و نیم بعد از دریافت این پیشنهاد با خودم می‌گفتم که من به ایران نمی‌روم. مثل خیلی‌های دیگری کمی بی‌میل بودم. ایران را نمی‌شناختم و نمی‌دانستم که به چه کشوری خواهم رفت. فکر می‌کردم ایران هم مانند عراق کشور در حال جنگ است.

ویلموتس عنوان کرد: در واقع تلویزیون ذهن مرا با این چیزها پر کرده بود. تمام چیزی که از ایران می‌دانستم همان‌هایی بود که در تلویزیون می‌دیدم اما بعد به خودم گفتم که به آنجا بروم و از نزدیک ببینم اوضاع چگونه است.

سرمربی ایران که بابت هدایت تیم ملی ایران سالانه بیش از یک میلیون یورو حقوق می‌گیرد، درباره اهدافش در این تیم هم اظهار داشت: هدف من تاریخ‌سازی با تیم ملی ایران است. می‌خواهم این تیم را به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ببرم و یک رکورد فردی هم برای خودم به ثبت برسانم. اگر به جام جهانی برویم برای ششمین بار به عنوان بازیکن و مربی به جام جهانی خواهم رفت. البته آمار فعلی‌‌ام هم بد نیست، در واقع خوب هم هست.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها