کد خبر : 30870

علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن شرایط حاکم بر این باشگاه را مطلوب خواند و گفت که به مسئولان ذوب‌آهن قول داده است که این تیم را در لیگ برتر حفظ کند.

به گزارش تسنیم، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال ذو‌ب‌آهن در نشست خبری پیش از بازی مقابل پیکان اظهار داشت: بازی فردا بسیار سخت خواهد بود، چون تیم حسین آقا در هفته‌های گذشته بازی‌های خوبی انجام داده است به خصوص مقابل پرسپولیس.

وی ادامه داد: تیم ما برخلاف کیفیت فنی خیلی خوبی که ارائه می‌کند، نتوانسته است نتایج قابل قبولی کسب کند که ان‌شاءالله فردا استارت خیلی خوبی خواهیم زد. جلسه غیرفنی با بچه‌ها داشتیم که بیشتر روی مسائل روحی و روانی کار کردیم. تلاش کردیم از تریبونی آزاد استفاده کنیم و درددل بازیکنان را بشنویم. همچنین نشست خوبی با بزرگ‌ترها پشت سرگذاشتیم. ما شرایط خود را می‌دانیم و ان‌شاءالله فردا اولین سه امتیاز فصل را کسب می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره حمایت مدیران کارخانه و همچنین باشگاه ذوب‌آهن از او بیان کرد: از مدیران عامل شرکت و باشگاه ذوب‌آهن و همین‌طور اعضای هیئت مدیره تشکر می‌کنم. فضای حاکم بر باشگاه، انرژی مثبتی به ما می‌دهد. آنها صبح بازی قبل از ما حمایت کردند. در باشگاه ذوب‌آهن مدیران هر سال از مربی خود حمایت می‌کنند. سال گذشته من تیمی را تحویل گرفتم که شرایط نابسامانی داشت، اما با همین حمایت‌ها توانستم تیم را از بحران نجات دهم و به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا برسانم. وظیفه خود می‌دانم که به این حمایت‌ها خیلی خوب جواب دهم و به آنها قول داده‌ام که تیم را از این بحران نجات دهم.

منصوریان در پاسخ به این سؤال که چرا ذوب‌آهن این فصل نتوانست به خوبی شکل بگیرد، گفت: ما عمده آسیب را از لیگ قهرمانان آسیا خوردیم. پیش‌بینی ما این بود که سازمان لیگ مسابقات را دو هفته پیش از لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌کند از طرفی سه چهار بازیکن اصلی ما رفتند و چند بازیکن جدید آمدند. ما به تورنمنت بزرگی رفتیم و بچه‌ها نیز تلاش خود را کردند اما پس از آن دچار افت شدیم. در دو هفته اول لیگ نیز روی نیمکت نبودم و محروم بودم.

وی اضافه کرد: در بازی با سایپا 2 بر صفر جلو بودیم و پیش‌بینی می‌کردم که سه چهار گل دیگر بزنیم، اما پس از اخراج بازیکن‌مان شرایط عوض شد. فوتبال به لحظه‌های آن است و در یک لحظه می‌تواند روند تیم تغییر کند. ما فوتبال خیلی خوبی بازی می‌کنیم، اما در نتیجه‌گیری قوی نبوده‌ایم. در یکی از جلسات با یکی از بازیکنان به این نتیجه رسیدیم که کار را به انتها برسانیم، چون به خوب بازی کردن امتیاز نمی‌دهند. به این مسئله هم اشاره کنم که ما در ابتدای لیگ با چند تیم مدعی از جمله تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و شهر خودرو بازی کردیم و سپس در جام حذفی نیز آسیب دیدیم. اگر از این مرحله گذر کنیم نشان می‌دهیم که قد و قامت تیم بالاتر از این حرف‌هاست. ما بیرون از خانه ابایی از هیچ تیمی نداریم. با بازیکنان قول و قرار گذاشتیم که از این شرایط گذر کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در واکنش به اعتراض برخی تیم‌ها به فشردگی مسابقات لیگ گفت: ما از نظر سخت‌افزاری ضعیف هستیم، اما سازمان لیگ نیز درست می‌گوید. ما چند سال است که بازی‌های‌مان فشرده برگزار می‌شود و زمانی نیست که درباره فشردگی مسابقات بحث کنیم. از سال 93 که نفت تهران را در دست گرفتم هر چهار روز یکبار درگیر لیگ برتر، آسیا و جام حذفی بودیم که در این مرحله برای قهرمانی در لیگ، حذفی و صعود به مراحل بالاتر آسیا می‌جنگیدیم.

منصوریان با بیان اینکه باید به فشردگی لیگ عادت کنیم، ادامه داد: اگر می‌خواهیم بار دیگر لذت صعود به جام جهانی را به دست بیاوریم باید با فشردگی مسابقات کنار بیاییم. من احساس نمی‌کنم که لیگ فشرده برگزار می‌شود. ما 14 بازیکن بزرگسال داریم که در کنار آن 14 بازیکن جوان هم حضور دارند و به آنها فرصت می‌دهیم. از طرفی پنج فصل است که با فشردگی مسابقات کنار آمده‌ایم. این فشردگی را در سال‌های اول و دوم حضورم در نفت تهران، سال دومم در استقلال و در نیمه‌های نیم‌فصل بار دیگر با استقلال و نیم‌فصل دوم فصل گذشته با ذوب‌آهن تجربه کردم.

وی یادآور شد: هر سال پلی‌آف آسیا یک بازی بود، اما سال گذشته دو دیدار پلی‌آف را پشت سرگذاشتیم. اعتقاد ندارم که لیگ فشرده برگزار می‌شود و سازمان لیگ مسیرش را پیش می‌برد، چرا که تیم ملی مهمتر است. شما دیدید که باخت به بحرین لبخند را از روی لبان همه برداشت. ما باید اولویت را به تیم ملی بدهیم تا این تیم آماده بازی با عراق در بصره شود و سپس آمادگی میزبانی خوب و شیک از بحرین را داشته باشیم و با گل زدن میزبانی کنیم، نه ادبیات تند. ما باید در زمین پاسخ بحرین را بدهیم و از حواشی چون توهین به سرود تیم ملی و مسائل دیگر دوری کنیم. ما ایرانی هستیم و هر کسی به خانه ما می‌آید، نهایت احترام را می‌گذاریم. بنابراین باید به حریف‌مان احترام بگذاریم، اما امیدوارم که اگر قرار است بحرین از استادیوم آزادی خارج شود زیر سه گل نخورده باشد.

وی در مورد اشتباهات داوری علیه تیمش در هفته‌های گذشته گفت: ما بحث داوری را کنار گذاشته‌ایم. نه حوصله داریم روی اعصاب داور راه برویم و نه اعصاب‌مان را از سر راه آوردیم که تمرکزمان را به‌هم بزنیم. ما با احترام به داوران نگاه می‌کنیم، اما برخی اوقات کار از دست‌شان در می‌رود. با این حال ما نیمه پر لیوان را می‌بینیم و می‌دانیم داوران زحمت می‌کشند. هر چند سه چهار بازی اشتباهاتی علیه تیم ما رخ داد و هشت یا 9 امتیاز از ما گرفته شد. من فکر می‌کنم اگر داوری بخواهد درست شود کار باید از همین نشست‌های خبری شروع شود. مقابل صنعت نفت آبادان، استقلال و سایپا از داوری صدمه دیدیم و مقابل سپاهان به صورت شدید و جزئی‌تر مقابل تراکتور، از این بابت آسیب خوردیم.

«من اگر پنج شش بار دیگر متولد شوم هم داور نمی‌شوم!»، منصوریان ضمن بیان این جمله، خاطر نشان کرد: متأسفانه همه روی سر داور خراب می‌شوند و او هم نمی‌تواند حرفی بزند. وضعیت مالی داوران هم که خوب نیست. به نظرم آنها خیلی دل و جرأت دارند که داوری می‌کنند، اما ان‌شاءالله از این فضای بدشانسی خارج شویم. می‌بینیم که داوران می‌آیند، می‌روند و فحش می‌خورند، اما سکوت می‌کنند و اجازه ندارند دل‌شان را خالی کنند. فکر می‌کنم اگر داوری بخواهد دلش را خالی بکند، هر نشست خبری او پنج ساعت طول می‌کشد.

سرمربی ذوب‌آهن درباره شروع ضعیف تیم‌هایش در سال‌های اخیر هم بیان کرد: چند سال است که یک گپ کوچک در ابتدای فصل داریم. تلاش کردم این اتفاق در ابتدای فصل جدید رخ ندهد و علت آن را هم پیدا کردم. من کارهای تمرین را می‌نویسم و فکر می‌کنم این مشکل به خودم و کادر فنی تیم بر می‌گردد و به نحوه شروع فصل و تمرینات پیش‌فصل مرتبط است. من هر سال در لیگ برتر در شش هفته اول گپی داشتم و در ذوب‌آهن هم در هفته‌های ابتدایی به صورت سینوسی جلو می‌رفتیم که پس از آن عملکرد خوبی داشتیم.

منصوریان در ادامه افزود: اگر تیم‌مان روی غلتک بیفتد، کمترین جایگاهی که می‌توانیم به دست بیاوریم رتبه فصل گذشته است. فصل گذشته در رده ششم جدول قرار گرفتیم که اگر لیگ برتر چهار پنج هفته دیگر ادامه می‌یافت تیم ما هم به رده‌های بالاتری می‌رسید. نمی‌شد از قهرمانی حرف زد، اما می‌شد سری به کسب سهمیه زد.

وی در مورد مصاحبه یکی از مدیران باشگاه ذوب‌آهن و صحبت از وارد شدن شوک به این تیم، اظهار داشت: دو روز قبل مدیرعامل باشگاه نشست خبری داشت و روز گذشته هم جلسه خیلی خوبی با محمدی (مدیرعامل ذوب‌آهن) داشتیم. ما مانند برادر با هم درددل می‌کنیم و فضای آنجا نسبت به تهران خیلی متفاوت است. ما داخل تیم یک خانواده هستیم و اعضای هیئت مدیره هم کنار ما می‌آیند. آنجا دست‌ها «رو» است. مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن با 14 هزار شاغل و 100 هزار بازنشسته کنار ما می‌آید، به صورت نامحسوس در تیم سرک می‌کشد و برای ما دل می‌سوزاند.

سرمربی ذوب‌آهن با بیان اینکه این شیوه باشگاهداری ذوب‌آهن باید برای سایر باشگاه‌ها الگو باشد، تصریح کرد: از آذری هم بابت حمایتش تشکر می‌کنم. ذوب‌آهن امانتی است که جابه‌جا می‌شود و همه برای ذوب‌آهن می‌جنگند. از دربان باشگاه تا سایر اعضا همه تلاش می‌کنند و امید می‌دهند. من جایی بودم که نگاه‌ها عجیب و غریب می‌شد، اما اکنون دغدغه ما این است که روی غلتک بیفتیم و روی غلتک هم می‌افتیم. دو بزرگ‌تر تیم یعنی قاسم حدادی‌فر و محمدرضا خلعتبری هم در کنار ما تلاش می‌کنند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها