کد خبر : 30805

فدراسیون فوتبال در تلاش است برای انجام بازی دوستانه با تیمی آسیایی یا آفریقایی در فیفادی پیش‌رو هماهنگی‌هایی را انجام دهد.

به گزارش تسنیم، تیم ملی فوتبال ایران در فیفادی پیش‌رو و پس از بازی رسمی با عراق در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین، می‌تواند یک بازی دوستانه انجام دهد. ۲۸ آبان‌ماه فیفادی بدون برنامه تیم ملی است که هنوز بازی دوستانه‌ای برای این تاریخ هماهنگ نشده است، اما امروز (چهارشنبه) شایعه‌ دیدار دوستانه ایران و عربستان در شبکه‌های اجتماعی شکل گرفته که این شایعه به فضای رسمی رسانه‌ها نیز کشیده شده است.

طبق پیگیری‌ها هیچ مکاتبه‌ای در هیچ سطحی میان مسئولان فوتبالی دو کشور شکل نگرفته و فدراسیون فوتبال نیز از این موضوع بی‌خبر است. پیگیری‌ها نشان می‌دهد که فدراسیون فوتبال برنامه‌ای برای بازی دوستانه با عربستان ندارد و مکاتبه‌ای هم در این زمینه نداشته است.

فدراسیون در تلاش است یک بازی دوستانه در فیفادی پیش‌رو برای تیم ملی هماهنگ کند و تا یک هفته آینده تمام برنامه‌های تیم ملی از جمله سفر به بصره و انجام بازی دوستانه اعلام خواهد شد. حریف تدارکاتی تیم ملی از بین تیم‌های آسیایی یا آفریقایی انتخاب می‌شود.

دیدار ایران و عراق در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین از گروه C مسابقات، روز پنجشنبه، ۲۳ آبان‌ماه در ورزشگاه بین‌المللی بصره برگزار خواهد شد. با برگزاری این مسابقه پرونده دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران در دور رفت بسته می‌شود.

تیم ملی فوتبال ایران از سه دیدار قبلی خود صاحب دو برد و یک شکست شده است. شاگردان ویلموتس ابتدا هنک‌گنگ را ۲ بر صفر در خانه حریف شکست دادند و سپس در ورزشگاه آزادی ۱۴ بر صفر از سد کامبوج گذشت. ایران در سومین دیدار خود در بحرین با یک گل مغلوب تیم ملی این کشور شد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها