کد خبر : 30301

بازی ایران و بحرین همه‌جوره برایمان بد بود. نتیجه بازی به نفع آن‌ها شد، در حالی که با توجه به اتفاقات رخ داده باید هر طور شده تیم ملی برنده می‌شد.

به گزارش خبرورزشی، جزئیات جدیدی از اتفاقات رخ داده در ورزشگاه ملی منامه به دستمان رسیده است. همه چیز از پیش از شروع بازی آغاز شد. قبل از ورود ملی‌پوشان به داخل زمین، طرفداران بحرین با تجمع در محل ورودی و ایجاد مزاحمت قصد داشتند مانع آن‌ها شوند. این حمله آن‌ها باعث معطلی ۲۰ دقیقه‌ای کادر فنی و بازیکنان تیم ملی شد. از همان لحظه ایرانی‌ها به مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا گفتند جو عادی نیست.

در زمانی که بازیکنان از رختکن خارج شده و به زمین مسابقه رفتند تا گرم کنند حمله کلامی هواداران بحرین به آن‌ها رخ داد. طرفداران علاوه بر هو کردن الفاظ تندی حتی به فارسی علیه ملی‌پوشان می‌گفتند. این مسئله باعث شد مسئولان معترض شوند. پیش از شروع بازی و هنگام پخش سرود ملی ایران هم طرفداران دوباره بلند شدند و دست به رفتاری زشت و توهین‌آمیز زدند، به شکلی که صدای هو آن‌ها بسیار بالاتر از صدای سرود ملی ایران بود. ظاهراً مسئولان ورزشگاه هم صدا را کم کرده بودند تا هواداران به خوبی ایده خود را پیاده کنند.

امیرمهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال در این باره توضیح می‌دهد: «متأسفانه سکو‌هایی که دقیقاً پشت به نیمکت ما و رو به بازیکنان ایران بود، دست به چنین اقدامات زشتی زدند. گروهی که نقطه مقابل آن‌ها بودند واقعاً کاری نکردند. طرفداران بحرین با ما فاصله‌ای نداشتند. حتی سرود را نمی‌شنیدیم و خودمان اقدام به خواندن کردیم.»

او این جو را تأسف‌آور خواند و ادامه داد: «سریعاً واکنش نشان دادیم. به ناظر امنیتی مسابقه گفتیم در گزارشش به این مسئله اشاره کند. حتی از طریق کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا اقدام کردیم، چون این رفتار در تضاد با منشور کمیته ملی المپیک است.» علوی درباره اتفاقی که پیش از شروع بازی افتاد، می‌گوید: «محلی که برایمان تعیین شده بود تا از آنجا وارد ورزشگاه شویم، شرایط خوبی نداشت و نزدیک به ۲۰ دقیقه معطل شدیم.»

بعد از بازی هم سلطانی‌فر وزیر ورزش ایران واکنش نشان داد. او در این باره گفت: «مراتب اعتراض رسمی ایران به اهانت‌های صورت گرفته هنگام پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در بازی مقابل بحرین در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق فدراسیون فوتبال به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و از طریق کمیته ملی المپیک به خاطر نقض منشور المپیک برای احترام سرود ملی یک کشور به کمیته بین‌المللی المپیک اعلام و پیگیری‌های لازم برای برخورد قانونی و اعمال مجازات‌های لازم به عمل خواهد آمد.»

دیروز هم کمیته ملی المپیک با ارسال نامه‌ای به IOC و FIFA خواستار برخورد جدی با دستگاه ورزش این کشور شد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها