کد خبر : 29776

استقلال باید روز ۲۹ مهر در لیگ برتر روبه‌روی سایپا به میدان برود که عارف غلامی به دلیل تخلفات شهرآورد دربی و میلیچ به دلیل حمله به ناظر بازی را در اختیار نخواهد داشت.

به گزارش خبر ورزشی ، تیم استقلال تهران در سفر ۳۰ هفته‌ای که برای رسیدن به روز پایانی لیگ برتر استارت زد هنوز یک‌چهارم مسیر را طی نکرده، تلفات زیادی داده که در نوع خود کم‌نظیر است.

تلفاتی که مسئولان باشگاه معتقدند کمیته‌های انضباطی و اخلاق در ایجاد آن‌ها دست داشته‌اند و بیشتر محکومیت‌های بازیکنان‌شان را قبول ندارند.

تیم استقلال در فصل جاری هنوز پایش به لیگ برتر نوزدهم نرسیده یک محروم در لیست نفراتش داشت تا از این حیث لیگ را با این شرایط استارت بزند و ضرب‌المثل سالی که نکوست از بهارش پیداست را تداعی کند!

سیاوش یزدانی مدافع جدید این تیم که از سپاهان به استقلال پیوسته به دلیل اتفاقات حاشیه‌ای دیدار نیمه‌نهایی جام‌حذفی در تهران و خط و نشان کشیدن برای طرفداران پرسپولیس یک جلسه از همراهی تیم جدیدش محروم بود.

هفته دوم؛ یک غایب آشنا

در همان هفته اول و در دیداری که استقلال در تبریز برابر ماشین‌سازی برگزار کرد محمد دانشگر که سابقه اخراج در بازی‌های استقلال را داشت با دریافت یک کارت قرمز از بازی اخراج شد تا تیمش هفته دوم را بدون محروم سپری نکند. در واقع با حضور سیاوش یزدانی، دیگر مدافع میانی این تیم در هفته دوم محروم شد. کارت قرمزی که دقیقه ۳+۹۰ بازی با ماشین به دانشگر داده و همان خطا و ضربه ایستگاهی تبدیل به گل آذری‌ها و اولین باخت استقلال شد!

هفته چهارم؛ یک غایب سرشناس

استقلال شهرآورد پایتخت را هم با محروم پشت سر گذاشت. این تیم در حالی به مصاف پرسپولیس رفت که در بازی قبلی برابر نفت مسجدسلیمان بهترین بازیکن این فصل خود را به خاطر دریافت دو کارت زرد از دست داده بود. فرشید اسماعیلی در هفته سوم پس از اینکه دقیقه ۱۸ یک کارت زرد دریافت کرد در دقیقه ۸۷ بار دیگر اخطار گرفت و از زمین بازی اخراج شد تا شهرآورد رفت را از دست بدهد.

هفته پنجم؛ یک غایب میانی

شاگردان آندره‌آ استراماچونی هفته پنجم و دیدار با ذوب‌آهن را هم با محروم برگزار کردند. علی کریمی هافبک دفاعی استقلال در مصاف پرسپولیس در هفته چهارم ابتدا در دقیقه ۳۰ و سپس در دقیقه ۸۹ دو کارت زرد گرفت و با کارت قرمز موعود بنیادی‌فر از زمین بازی اخراج شد تا دیدار هفته پنجم را از دست بدهد.

هفته ششم؛ ۳ غایب محروم

اتفاقات دقیقه ۹۰ شهرآورد باعث شد پس از بازبینی پرونده استقلال چند محروم دیگر را هم روی دستش ببیند. لیست این محرومان قبل از دیدار هفته ششم مقابل گل‌گهر سیرجان اعلام شده بود. استراماچونی و سیاوش یزدانی هر کدام یک جلسه و عارف غلامی دو جلسه از همراهی تیم‌شان محروم شدند که هر سه این نفرات در بازی قبلی استقلال در استادیوم آزادی استقلال را همراهی نمی‌کردند!

هفته هفتم؛ تا اینجا ۲ غایب

ظاهراً قرار نیست استقلال هفته‌های لیگ برتر را بدون محروم سپری کند! روز گذشته با اعلام محرومیت هروویه میلیچ مدافع کروات استقلال مشخص شد این تیم تا این لحظه دو محروم برای بازی با سایپا دارد! استقلال باید روز ۲۹ مهر در لیگ برتر روبه‌روی سایپا به میدان برود که عارف غلامی به دلیل تخلفات شهرآورد ربی و میلیچ به دلیل حمله به ناظر بازی را در اختیار نخواهد داشت.

به علاوه غایبان مصدوم

در کنار محرومیت‌هایی که تا اینجا برشمردیم استقلال در هفته‌های گذشته لیگ برتر شیخ دیاباته مهاجم اصلی تیمش را از دست داد که گفته می‌شود به بازی بعدی می‌رسد. محسن کریمی به دلیل پارگی رباط زانو از لیست خارج شد. فرشید باقری به دلیل پارگی رباط مچ پا حداقل ۵ ماه نیست! روزبه چشمی هم که از هفته دوم به استقلال برگشت به دلیل ناآمادگی بدنی از هفته پنجم و بازی با ذوب‌آهن به ترکیب اضافه شد!

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها