کد خبر : 29651

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس نباید تغییرات متوالی در ترکیب خودش ایجاد کند و این تیم باید بازیکنان اصلی خود را بشناسد.

به گزارش مهر ، ناصر ابراهیمی سرمربی پیشین تیم‌ملی و دستیار علی پروین در زمان سرمربیگری سلطان سرخ ها در پرسپولیس ، درخصوص نتایج ضعیف پرسپولیس و به ویژه باخت یک بر صفر پرسپولیس مقابل شهرخودرو مشهد گفت:

    پرسپولیس سردرگم است . به عنوان‌مثال در همین بازی آخر شهرخودرو خیلی منسجم بازی کرد و توانست تاکتیک خودش را به حریف تحمیل کند ، اما پرسپولیس کمتر موفقیت به خلق موقعیت شد.

مربی پیشین پرسپولیس ادامه داد:

    البته پرسپولیس در این بازی نسبت به بازی های قبل تر ، بازی بهتری را انجام داد و دچار اتفاقات فوتبالی شد که در آخرین ثانیه گل خورد. اما همچنان مشکل اصلی را در خلق نشدن موقعیت می بینم.

وی با انتقاد از تاکتیک های گابریل کالدرون و تغییرات متوالی در ترکیب اصلی پرسپولیس تاکید کرد:

    نقد بزرگ دیگری که می توان از تیم کالدرون داشت موضوع تغییرات متوالی است. تغییرات متوالی در ترکیب و استراتژی تاکتیکی پرسپولیس برای این تیم مشکل ساز می شود. تیم های بزرگ باید بازیکنان ثابت خود را پیدا کنند و میزان تغییرات آنها باید به کمترین حد ممکن برسد.

ابراهیمی افزود:

    من دلیل تغییر در خط دفاعی پرسپولیس در دقایق پایانی را متوجه نمی شوم. اگر قرار است دفاع کناری همچون ماهینی به زمین مسابقه بیاید باید در اواسط مسابقه وارد زمین شود. حضور چنین بازیکنی در لحظات حساس پایانی توجیهی ندارد. تیمی که می خواهد دفاع کند باید مدافع میانی بیاورد یا به تعداد هافبک هایش اضافه کند.

وی درباره عدم گلزنی مهاجمان پرسپولیس نیز افزود:

    من هنوز هم می گویم علی علیپور به خوبی تغذیه نمی شود. توپی به او نمی رسد که از مهاجم تیم بخواهیم آن را تبدیل به گل کند. علیپور قطعا در ادامه خواهد توانست برای پرسپولیس گلزنی کند. مشکل اصلی در خلق نشدن موقعیت های گل است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها