کد خبر : 29650

سهراب بختیاری زاده در مورد نحوه بازی استقلال گفت : یکی از نفراتی که در استقلال ریتم بازی را کُند کرده است، علی کریمی است.

به گزارش خبر ورزشی ، سهراب بختیاری‌زاده از مدافعان خوش‌فکر استقلال و تیم ملی به شمار می‌رفت.

او که اخیراً با موفقیت مدرک A مربیگری آسیا را دریافت کرد، اعتقاد دارد استقلال هفته به هفته بهتر می‌شود. از بختیاری‌زاده درخصوص عملکرد آبی‌پوشان سؤال کردیم که گفت:

    مشخص است استراماچونی دارای تفکری قوی است، اما برای اجرای تفکرات خوب به ابزار قوی هم نیاز است. استقلال بازیکنان خوبی دارد، ولی تعداد بازیکنان تمام‌عیار در این تیم به قدری نیست که استراماچونی بتواند شرایط ایده‌آل و اهداف بزرگش را پیاده کند، اما با همین نفرات هم می‌توان به موفقیت رسید.

سهراب ادامه داد:

    استقلال هفته به هفته بهتر خواهد شد. این تیم دارد خوب بازی می‌کند، ولی یکی، دو نکته اگر رعایت شود، نتایج بهتری حاصل خواهد شد. استقلال در زمین خوب باز می‌شود، ولی باید به پاس‌ها سرعت داد. بازیکن حتماً نباید توپ را زیر پایش نگه دارد و بعد پاس بدهد. باید نهایتاً با ۲، ۳ ضرب به سرعت کار انتقال توپ به نفر دیگر را انجام داد. دقیقاً شهر خودرو همین کار را می‌کند. آن‌ها خوب باز می‌شوند و توپ را در سریع‌ترین زمان و ساده به یکدیگر پاس می‌دهند. یکی از نفراتی که در استقلال ریتم بازی را کُند کرده است ، علی کریمی است و عمدی هم ندارد. از نظر فیزیکی و استیل بازی کمی کند است، ولی می‌تواند وقتی صاحب توپ می‌شود، بدون معطلی توپ را پاس بدهد تا سرعت استقلال گرفته نشود.

مدافع اسبق تیم ملی درخصوص عملکرد مدافعان این تیم و بازی با ۳ دفاع گفت:

    بازی با ۳ یا ۴ دفاع اشکالی ندارد به شرطی که نفرات حاضر در ترکیب تمام ویژگی‌های یک مدافع باکیفیت را داشته و دارای قدرت بازی‌خوانی خوب، نظم، مهارت‌های فردی، قدرت سر زدن و… باشند. در کار دفاعی صرفاً مدافعان نقش بازی نمی‌کنند، دفاع تیمی از خط حمله شروع می‌شود و سازمان دفاعی است که باید عملکرد منظم و خوبی داشته باشد.

بختیاری‌زاده درخصوص اینکه استقلال بازیکن بزرگ کم دارد، گفت:

    وریا غفوری تلاشش را می‌کند، اما نباید اول فصل بازیکنانی نظیر منتظری را از دست می‌دادند. می‌خواهم در مورد خط حمله استقلال هم بگویم این تیم کمبود‌هایی دارد. مرتضی تبریزی فوتبالیست خوبی است و به‌رغم شرایط سخت خیلی حرفه‌ای کار می‌کند و در این مقطع به حمایت و دلگرمی نیاز دارد تا به اوج برگردد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها