کد خبر : 29546

در شش هفته ابتدایی رقابت های لیگ نوزدهم ۴۸ بازی برگزار شده و در این بازیها جمعا ۱۰۰ گل توسط ۷۱ بازیکن به ثمر رسیده است.

به گزارش خبرورزشی، هفته ششم از نوزدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر ایران به پایان رسید و ۴۸ بازی در این رقابتها انجام شده که در این بازیها جمعا ۱۰۰ گل توسط ۷۱ بازیکن به ثمر رسیده است. به جز ۲ اتوگل که هر دو هم توسط بازیکنان تیم گل گهر وارد دروازه خودی شده، دیگر گل‌ها به صورت عادی و توسط بازیکنان تیم مقابل زده شده است.

نساجی و پیکان هر کدام با ۱۲ گل بهترین خط حمله را دارند و چند تیم که پرسپولیس هم بین آنها دیده می‌شود، به صورت مشترک با تنها ۳ گل زده ضعیف‌ترین خط حمله را دارند. اگر تک گل سرخ‌پوشان در دربی را هم اتوگل حساب کنیم، تعداد گل‌های زده آن‌ها به عدد ۲ می‌رسد که عملاً ضعیف‌ترین خط حمله لیگ برتر می‌شود.

۱۲ گل نساجی توسط ۷ بازیکن به ثمر رسیده تا قائمشهری‌ها دارای بیشترین بازیکن گلزن در بین ۱۶ تیم باشند. ماشین‌سازی، شهر‌خودرو، سپاهان و سایپا نیز هر کدام ۶ بازیکن گلزن دارند. کمترین گلزن را هم تراکتوری‌ها با تنها ۲ بازیکن گلزن دارند. احسان حاج‌صفی و کوین فورتون تنها بازیکنانی هستند که با پیراهن تراکتور پای‌شان به گل باز شده است.

از ۱۰۰ گل رد و بدل شده در ۴۸ بازی لیگ برتر، ۱۰ گل از روی نقطه پنالتی به دست آمده که این ۱۰ گل حاصل ۱۳ پنالتی اعلام شده است.

این آمار نشان می‌دهد به‌طور متوسط در هر بازی از لیگ برتر ۲/۰۸ گل به ثمر رسیده که نمی‌تواند آماری راضی کننده برای فوتبال ایران باشد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها