کد خبر : 29417

سرمربی تیم ملی با کشیدن قلم قرمز روی نام چهره‌های سرشناس اردو‌های قبلی ترجیح داد از بازیکنان جدید و آماده برای بازی با کامبوج و بحرین بهره ببرد.

به گزارش ورزش سه، با بسته شدن پرونده هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر همان طور که انتظار می‌رفت فهرست جدید تیم ملی برای دو بازی با کامبوج در تهران و بحرین در منامه از سوی مارک ویلموتس اعلام شد که در فهرست جدید سورپرایز‌های بسیار زیادی از سوی کادر فنی دیده می‌شود

مارک ویلموتس در حالی نام ۲۳ بازیکن را برای بازی با کامبوج و بحرین در ادامه بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ اعلام کرد که در این فهرست روی نام چند بازیکن ناآماده و کم‌انگیزه قلم قرمز کشیده شد از جمله لژیونر‌های مطرح و ستاره‌های داخلی از دو تیم استقلال و پرسپولیس.

خط خورده‌های سرشناس

در نگاه اول می‌توان به غیب نفراتی همچون علیرضا جهانبخش از برایتون، سعید عزت‌الهی از اوپن و کاپیتان‌های اول و دوم استقلال در کنار مهدی ترابی از پرسپولیس به عنوان سرشناس‌ترین بازیکنان خط خورده به نسبت اردوی ماه قبل اشاره کرد. ویلموتس و دستیارانش با آنالیز کاملی که از وضعیت بازیکنان داشتند این بار قلم قرمز خود را روی این بازیکنان که یا مصدوم بودند یا اگر هم سالم بودند عملکرد چندان قابل دفاعی نداشتند، ترجیح داد این فرصت را به نفرات آماده‌تری بدهد تا در دو بازی پیش رو خود را نشان بدهند. در این بین باید به الهیار صیادمنش هم اشاره کرد که در اردوی قبلی حضور داشت، اما این بار نیست.

تازه‌وارد‌ها

مهرداد محمدی از آوس پرتغال، پیام نیازمند، مرتضی منصوری و محمد محبی از سپاهان صدرنشین لیگ برتر، مهدی طارمی از ریوآوه با گذراندن دوران مصدومیت از جمله نفرات سرشناس تازه دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند که نشان می‌دهد ویلموتس همان‌طور که وعده داده بود با زیر نظر گرفتن عملکرد بازیکنان در لیگ برتر در‌های تیم ملی را به سوی نفرات آماده باز کرده است.

جامانده‌های بزرگ

بدون شک با عملکردی که فرشید اسماعیلی در ترکیب استقلال در این هفته‌ها از خود نشان داده انتظار می‌رفت تا شماره ۸ آبی‌ها یکی از کسانی باشد که شانس پوشیدن پیراهن تیم ملی را خواهد داشت، اما ویلموتس ترجیح داد از جمع هافبک‌های استقلال باز هم به علی کریمی اکتفا کند، بازیکنی که روز‌های خوبی را برای طرفداران این تیم رقم نزده، به خصوص در دربی ۹۰ پایتخت که هم پنالتی از دست داد هم اخراج شد. او در مصاف با گل‌گهر هم یک پنالتی عجیب به رقیب هدیه داد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها