کد خبر : 29315

از استقلال و پرسپولیس فصل قبل دو چیز میراث مانده؛ بدهی میلیادری دو باشگاه به مربیان خارجی که هرچه زودتر باید به آن رسیدگی کنند.

به گزارش خبر ورزشی ، نه برانکو ایوانکوویچ هنگام جدایی با باشگاه پرسپولیس تسویه حساب کرد، نه حساب و کتاب وینفرد شفر با استقلال به سرانجام رسید.

در این بین وکیل پرسپولیس یک بار با وکیل برانکو در ترکیه دیدار و گفتگو داشت؛ استقلالی‌ها همین کار را هم نکردند. سیاست این باشگاه و مدیرانش از روز اول قطع همکاری با وینفرد شفر، سیاست مذاکره نکردن بود.

شفر حتی به نزدیکانش گفت دو، سه بار با فتحی تماس گرفته تا با او درباره مسائل مالی توافق کند، اما مدیرعامل باشگاه جوابش را نداده است.

استقلال در این مدت کوچک‌ترین اقدامی برای توافق با وینفرد شفر نکرده است. حتی به او یک پیامک نداده‌اند. فتحی قطعاً اگر می‌دانست سال بعد هم مدیر‌عامل استقلال است، بی‌خیال پرونده نمی‌شد ولی حالا حتماً مطمئن است که می‌رود و یا به وقتش استعفا می‌دهد تا این پرونده به دوران مدیریت او نخورد.

خواسته مالی وینفرد شفر ۸۰۰ هزار دلار است، یعنی رقمی بالاتر از ۸ میلیارد تومان. این رقم شامل جریمه هم می‌شود و درصدی به آن اضافه خواهد شد.

چندی قبل از خلیل زاده و منزوی دو عضو هیئت‌مدیره استقلال درباره وضعیت شفر سؤال کردیم و هر دو گفتند در دستور کار است مشکل حل شود. ولی اگر باشگاه پولی هم داشت تا برای حل مشکل شفر هزینه کند دو دستی به استراماچونی، دیاباته و میلیچ پرداخت کرد.

در پرسپولیس، اما وضعیت بهتر است. از محمدحسن انصاری‌فرد در این باره پرسیدیم و مدیرعامل قرمز‌ها توضیح داد:

«بنای ما این است که مشکل حل شود. دوست نداریم بعد از این دوران موفق به اختلاف بخوریم. تأکید من این است که باید پرونده برانکو حل شود و این‌طور نباشد که فیفا بخواهد بین ما تعیین تکلیف کند.»

باشگاه پرسپولیس با پیگیری‌های اخیر توانسته یک قرار ملاقات با وکیل برانکو جور کند. انصاری‌فرد هم به تازگی خبر داده این جلسه در تهران و بعد از بازی با شهرخودرو برگزار خواهد شد. انصاری‌فرد در تلاش است در این جلسه توافقی حاصل شود که هم به نفع باشگاه باشد و هم به نفع برانکو. باشگاه حدود ۵۰۰ هزار یورو از فصل قبل به این مربی بدهکار است که باید آن را بپردازد.

عرب و برانکو بر سر قرارداد فصل جدید مشکل داشتند. برانکو می‌گفت، چون باشگاه پول او را سر موعد به حسابش واریز نکرده و قرارداد اتوماتیک‌وار فسخ شده، باشگاه باید برای فصل جدید هم غرامت بدهد. عرب می‌گفت، چون برانکو ول کرده و رفته باید غرامت بدهد. انصاری‌فرد دنبال راه حلی است تا بتواند این اختلافات را رفع کند. برانکو نسبت به انصاری‌فرد موضع مثبت‌تری دارد. او با عرب به مشکل خورده بود و به همین خاطر با مدیر قبلی روی لج و لجبازی افتاد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها