کد خبر : 29255

یکی از مسئولان استقلال به خبرورزشی گفت: حداقل ۲ سال طول می‌کشد شفر علیه ما حکم بگیرد. تازه استقلال هم دستش خالی نیست و مدارکش را به فیفا می‌دهد.

به گزارش خبرورزشی،  وینفرد شفر بهار امسال از سمت خودش در استقلال برکنار شد و طبق رسم فوتبال ایران به محض رفتن او عده‌ای باب مصاحبه علیه او را باز کردند! مردی که تا قبل از اخراج کاملاً مورد حمایت مسئولان باشگاه بود (حداقل در حرف، همه مدعی بودند که حامی او هستند) پس از برکناری مغضوب طیف وسیعی از همان افراد گردید.

در این میان، اما علی خطیر، معاون سابق باشگاه، چند روز پس از جدایی وینفرد شفر حرفی زد که حسابی سر و صدا راه انداخت و کار به جایی رسید که واکنش تند وینفرد شفر را همان جا در پی داشت.

خطیر در لابه‌لای حرف‌های خودش با تأکید بر اینکه منشا، گونسالوس و پاتوسی در نیم‌فصل با نظر مدیران باشگاه جذب شدند (با نظر مدیران باشگاه یعنی اینکه سرمربی تیم در این رابطه به تنهایی تصمیم‌گیرنده نبود) مدعی شد الحاجی گرو و مارکوس نیومایر با شرایطی خاص استقلالی شدند و وینفرد شفر علاوه بر مسائل فنی، عوامل دیگری را هم برای جذب آن‌ها منظور کرد!

مسائلی که خیلی‌ها از آن به عنوان احتمال حساب و کتاب مالی میان سرمربی و بازیکنان خارجی فوق‌العاده ضعیف استقلال در نیم‌فصل اول فصل گذشته یاد کردند.

شکایت می‌کنم

چند روز پس از این مصاحبه وینفرد شفر که آن مقطع در امارات حضور داشت، موضع تندی گرفت و مدعی شد بابت این حرف‌ها به کمیته اخلاق فیفا شکایت می‌کند، چون تهمتی به او زده شده و باید از خودش دفاع کند. شفر هر گونه ارتباط غیر فنی در راه جذب گرو و نیومایر را تکذیب کرده و مدعی شد اعاده حیثیت خواهد کرد. البته در آن مقطع قضیه چندان در رسانه‌های ایرانی جدی گرفته نشد و مدیران باشگاه استقلال هم قضیه را دنبال نکردند، چون اولاً بحث حضور آندره‌آ استراماچونی خیلی جدی شده بود و استقلالی‌ها می‌دانستند پیگیری این قضیه بعد رسانه‌ای آن را افزایش می‌دهد و همین مسئله احتمال دارد نظر سرمربی ایتالیایی را تغییر دهد. از طرف دیگر شفر تأکید داشت که می‌خواهد از فرد شکایت کند نه از کل مجموعه استقلال؛ بر همین اساس مدیریت باشگاه نیز ترجیح می‌دادند خیلی مداخله نکنند. مدتی بعد هم که خطیر از استقلال رفت و کلاً مسئله به امری شخصی میان او و وینفرد شفر بدل شد که ارتباطی به باشگاه استقلال نداشت.

بازی با آبرو

قضیه بالغ بر ۲ ماه مسکوت ماند، اما صبح دیروز خبر آمد که وینفرد شفر قضیه شکایت خودش را اصلاً عقیم نگذاشته و چراغ خاموش داستان را جلو برده است. سرمربی سابق استقلال طی روز‌های گذشته از طریق وکیلش قضیه را کاملاً جدی گرفته است و به زودی داستان در فیفا مطرح خواهد شد. البته داستان فقط به حرف‌های خطیر برنمی‌گردد و سرمربی قبلی آبی‌ها روی دو محور دیگر نیز مانور کرده است؛ یکی طلبش و دیگری هم داستان برخوردی که با او انجام شد و با آبرویش (به زعم خودش) بازی شده است.

شفر تأکید دارد در ایران آبروی او به بازی گرفته شد، چون بعد از برکناری او را به تمرین راه ندادند و از تمام این اتفاق تصویربرداری شد. همان روزی که اجازه ندادند داخل استادیوم نفت تهرانسر شود و او هم برای اینکه بهانه دست کسی ندهد تا روز‌های پایانی فصل در تهران ماند و حتی وقتی اعلام شد دستیارانش باید سر تمرین تیم امید‌ها بروند نیز واکنشی نشان نداد!

داستان طلب

شفر در حالی از استقلال جدا شد که از این تیم طلب داشته و بابت فصل بعد (لیگ نوزدهم) نیز با این باشگاه قرارداد داشت. او از ایران رفت، اما حساب و کتابش صاف نشد و کاملاً بدیهی بود که دیر یا زود از باشگاه استقلال شکایت می‌کند، اتفاقی که حالا رخ داده است. به این ترتیب شکایت مرد آلمانی از استقلال و استقلالی‌ها بر پایه سه مسئله استوار شده است؛ رفتار پس از برکناری، طلب باقی مانده و حرف‌هایی که علیه او پس از اخراج زده شد

۲ سال باید بدود

مسئولان باشگاه استقلال دیروز تأکید داشتند ترجیح می‌دهند کمتر در مورد قضیه حرف بزنند تا بهانه‌ای دست هیچ‌کس ندهند، چون صحبت‌های آن‌ها قطعاً به گوش شفر هم می‌رسد. فقط دیروز یکی از استقلالی‌ها با تأکید بر اینکه قضیه خیلی حاد نیست، به خبرورزشی گفت: یکی از موارد شکایت که ربطی به باشگاه ندارد و ترجیح می‌دهیم وارد امور شخصی نشویم، اما در رابطه با ماجرا‌های مالی و اتفاقات پس از برکناری مردم نباید نگران باشند، چون پروسه شکایت مربیان با بازیکنان فرق می‌کند و حتی اگر شفر حرفش را به کرسی بنشاند، حداقل ۲ سال طول می‌کشد علیه ما حکم بگیرد. تازه استقلال هم دستش خالی نیست و مدارکش را به فیفا می‌دهد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها