کد خبر : 29247

مربی با تجربه در بیستمین سال حضورش در ایران باردیگر در برابر یک چالش بزرگ قرار گرفته است.

به گزارش" ورزش سه" بازی گل گهر برابر استقلال می تواند بازی مرگ و زندگی وینکوبگوویچ مردکروات قدیمی فوتبال ایران باشد.

این شاید سمت ناخوشایند زندگی باشد که بازی دشوار برابر استقلال تشنه برد در ورزشگاه آزادی آن هم بعد از یک برد روحیه بخش برابر گل ریحان در جام حذفی ، می تواند حکم بازی سرنوشت ساز را بگیرد. جالب است که وینکویی که امروز روی لبه تیغ قرار گرفته تیمش هم امتیاز تیم آندره آ استراماچونی سرشناس است. هر دو تیم گل گهر و استقلال از 5 بازی سه امتیاز گرفته اند و در انتهای جدول کنار هم قرار گرفته اند.

اما تفاوت هایی وجود دارد. وینکو یک فصل با این تیم بوده و البته نباید فراموش کرد که او این تیم را به لیگ برتر آورده است. با این وجود شاید مساله شناختش از تیم اکنون تبدیل به یک پوئن منفی شده است. شاید مساله پاسپورت و سنگینی نام مربیان هم مساله مهم بعدی باشد اما هرچه هست جبر زمانه این پیرمرد را در شرایط سختی قرار داده است.

او باید با گل گهر به ورزشگاه آزادی بیاید و امتیاز بگیرد چرا که آنطور که گفته اند این بازی می تواند سرنوشت و آینده او را روی نیمکت این تیم تعیین کند. وینکو در مجموع سال های حضورش در لیگ برتر با سه تیم فولادخوزستان، پرسپولیس و پاس همدان برابر استقلال قرار گرفته است. او در دوازده بازی که در لیگ برتر برابر استقلال داشته 2 برد به دست آورده 5 بازی را مساوی کرده و 5 بازی را هم باخته است.

مهمترین باخت او به بازی رفت لیگ برتر سوم برمی گردد که با پرستاره ترین پرسپولیس تاریخ لیگ برتر بازی را دو بر یک به استقلال باخت و شاید همان بازی هم بود که پایه های ادامه حضورش در پرسپولیس را سست کرد. حالا استقلال بار دیگر برای وینکو سرنوشت ساز شده است.

او با گل گهر در این فصل سه مساوی برابر نساجی، سایپا و پاس جنوبی به دست آورده و در بازی برابر تراکتور و صنعت نفت شکست خورده است. البته شکست های این تیم با کمترین اختلاف بوده و باخت به تراکتور که پرسپولیس را هم برده با نتیجه یک بر صفر خیلی نمی تواند بیانگر ضعف های گل گهر باشد.

وینکو بیست سال است در فوتبال ایران حضور دارد و سرد و گرم های زیادی دیده است و فردا در برابر استقلال او یکی از مهمترین چالش هایش را تجربه خواهد کرد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها