کد خبر : 29244

وحید امیری شاید خیلی بازیکن گلزنی نباشد، اما خوب می‌داند چه زمان‌هایی، به داد تیمش برسد.

به گزارش پرسپولیس بعد از شکست تلخ مقابل سپاهان، از تبریز دست پر خارج شد. آن‌ها مقابل ماشین‌سازی، نمایش بدی نداشتند اما پس از جنجال پنالتی علیپور و از دست رفتن این موقعیت، روحیه‌شان را از دست دادند. دقایق اندک باقی مانده، برای پرسپولیس خوب دنبال نمی‌شد و ادامه بازی در وقت اضافه برای‌شان خطرناک بود. وحید امیری ، دوباره به موقع به داد آن‌ها رسید و پرونده بازی را در دقیقه ۱۰۱ وقت‌های تلف شده بست.

امیری آمار گل‌های زده بالایی ندارد، با این حال استاد زدن گل‌های سرنوشت‌ساز و حساس است. او امروز، پرسپولیس و کالدرون را از نزدیکی بحران نجات داد و پیش از این هم، این کار را برای برانکو کرده بود. پیش از گل امروز به ماشین‌سازی، آخرین گل امیری با پیراهن پرسپولیس به لیگ هفدهم مربوط می‌شد. پرسپولیس برای قهرمانی، نیاز به یک امتیاز داشت ولی باختن به استقلال و سایپا، دو هفته قهرمانی‌شان را عقب انداخت. امیری با گلزنی به پدیده به مشهد، سرانجام قهرمانی پرسپولیس را قطعی کرد و روزهای پرنوسان‌شان را به پایان رساند. او هفته ابتدایی مقابل فولاد هم زننده اولین گل فصل پرسپولیس بود.

لیگ شانزدهم که امیری خوب گل می‌زد هم تاثیر مهمی در امتیازات تیم برانکو داشت. پرسپولیس هفته دوم، می‌توانست با شکست مقابل فولاد در آزادی دردسر زودهنگامی را تجربه کند که گل امیری، جلوی آن را گرفت. او در بازی با گسترش و ماشین‌سازی هم تک گل پرسپولیس را زد و مهمترین گلش، در مشهد زده شد. مقطعی که پرسپولیس و تراکتور شانه به شانه، برای قهرمانی میجنگیدند، پدیده توانسته بود در مشهد سرخپوشان را متوقف کند. تا دقیقه ۹۲ که امیری، با جاگیری مناسب و گل پیروزی اجازه نداد صدرنشینی تیم برانکو به خطر بیفتد.

امیری زمان حضور در نفت تهران هم چنین رویه‌ای داشت. شاید مهمترین گل او با پیراهن نفت تهران، گل دقایق پایانی به پرسپولیس باشد که قهرمانی لیگ پانزدهم را از تیم برانکو گرفت. لیگ چهاردهم که نفت تهران برای قهرمانی می‌جنگید هم وحید امیری، بازی نیم فصل دوم با راه آهن با گل دقیقه نودی تیم منصوریان را در کورس نگه داشت. جالب اینجاست وحید امیری تنها گل ملی‌اش را هم به شیلی زد. بهترین تیمی که تیم ملی در دوران کی‌روش، توانست آن را شکست دهد. استاد گل‌های سرنوشت ساز، این فصل هم برای زدن اولین گل بازی مهمی را انتخاب کرد. مسابقه‌ای که می‌توانست سرنوشت کالدرون در ایران را تحت تاثیر قرار دهد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها