کد خبر : 29236

پرو پییچ بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال و وکیلش آخرین وضعیت دریافت مطالبات این بازیکن از این باشگاه و دلیل درخواست برای محرومیت استقلال را تشریح کردند.

به گزارش پارس فوتبال ، با وجود اینکه باشگاه استقلال پرداخت طلب ۴۲۰ هزار دلاری پرو پییچ بازیکن پیشین این تیم را بر عهده فیفا گذاشته و از فدراسیون جهانی فوتبال خواسته بود از محل مطالبات این باشگاه پول پییچ را بدهد، اما این پول هنوز به حساب بازیکن کُروات نرفته است.

وکیل پرو پییچ چند روز پیش پیش اعلام کرد که به خاطر تحریم های بانکی ایران، نتوانسته پول این بازیکن را از فیفا و بانکی که معرفی شده بود، بگیرد و برای همین خواهان بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال و جریمه مجدد این باشگاه شده بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با پروپییچ تماس گرفتیم. این بازیکن در پاسخ به این سئوال که آیا پولی از فیفا دریافت کرده است یا خیر؟ گفت:

خیر هنوز پولی از فیفا نگرفته ام.

وی در پاسخ به این سئوال که باشگاه استقلال پرداخت مبلغ تعیین شده بر عهده فیفا بوده و دیگر خطری متوجه استقلال نیست، اذعان کرد:

وکیل من مسئولیت انجام این کار را بر عهده دارد. او معین می کند که استقلال پول را بدهد یا فیفا. من اطلاعی ندارم.

بعد از این صحبت های پرو پییچ سراغ «کپین» وکیل این بازیکن رفتیم و درباره درخواست عجیبش برای تعلیق استقلال از دو پنجره نقل و انتقالاتی و جریمه مجدد باشگاه ایمیلی را برای وی ارسال کرد.

کپین در ابتدای صحبت هایش برای خبرنگار مهر نوشت:

پرو پییچ هنوز نه از فیفا و نه از باشگاه استقلال پولی دریافت نکرده است.

وی در خصوص اینکه پرداخت پول پرو پییچ بر عهده فیفا است نه باشگاه استقلال و بنابراین درخواستش برای محرومیت استقلال به چه دلیل بوده است؟ تصریح کرد:

طبق تصمیم دوم فیفا در تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۹، فیفا تلاش می کند تا پول را به جای باشگاه مستقیم به بازیکن پرداخت کند. این تصمیم غیررسمی، باعث لغو تعلیق و محرومیت تیم فوتبال استقلال نمی شود. (طبق تصمیم اولیه)

مدیر برنامه پرو پییچ ادامه داد:

من با پرداخت پول از سوی فیفا به جای باشگاه با دو شرط موافقت کردم. اول اینکه فیفا باید حداکثر ظرف ۱۵ روز این پول را پرداخت کند (این مهلت زمانی به پایان رسیده است). دومین و مهمترین شرط این بود که تعلیق و محرومیت استقلال تا زمانی که فیفا (یا باشگاه) پول را پرداخت می کند، پابرجا باشد.

به این ترتیب به نظر می رسد با شرایطی که ایجاد شده و پیگیری ها و اصرار وکیل پرو پییچ، این پرونده حالاحالاها خیال بسته شدن ندارد و چالش های جدیدی را بین باشگاه استقلال، فیفا و بازیکن کُروات در پی خواهد داشت.

« پرو پییچ» بازیکن کروات در سال ۲۰۱۵ و در زمان سرمربیگری پرویز مظلومی به تیم فوتبال استقلال پیوست و با وجود داشتن قرارداد دو ساله با این تیم، با حضور منصوریان در راس کادر فنی از جمع آبی پوشان کنار گذاشته شد و به دلیل دریافت نکردن مطالباتش به فیفا شکایت کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها