کد خبر : 27399

دروازه بان اسبق تیم ملی گفت: بیرانوند باید حواسش را جمع کند و حال و هوایش را تغییر بدهد و فکر نکند که در تیم ملی و پرسپولیس تک است و رقیب ندارد چون تأثیرش را در رفتارهایش می بینیم.

به گزارش پارس فوتبال ، حاشیه های ایجاد شده در پایان دیدار تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس توسط علیرضا بیرانوند تکرار چند باره وقایع این چنینی طی یک سال گذشته به ویژه پس از بازگشت تیم ملی از مسابقات جام ملتهای آسیا در قطر بود. دروازه بان اصلی تیم ملی کشورمان که در ماه های پس از پایان لیگ هجدهم صحبت از انتقالش به تیم های مطرح لیگ ایتالیا بود این روزها در خطر خروج حکم محرومیت سه جلسه ای اش از حالت تعلیق است. سعید عزیزیان دروازه بان اسبق تیم های ملی و پرسپولیس در گفت و گویی درباره چرای این اتفاقات اظهار داشت:

علیرضا بیرانوند قطعا گلر خوبی است که می تواند شماره یک تیم ملی را بپوشد. دروازه بان تیم ملی باید افتادگی خاصی هم داشته باشد. هر بازیکنی وقتی به تیم ملی می رسد باید زود از کوره در نرود. ما سال گذشته هم می دیدیم که از کوره در می رفت و یکی دو بار با تماشاگران پرسپولیس اصطکاک داشت و یکی دو بار هم با بازیکنان حریف درگیر شد. یک مرتبه هم با یک سرباز نیروی انتظامی جر و بحث کرد.

سعید عزیزیان افزود:

اما الان چون می داند در تیم ملی فیکس است شاید یک مقدار شرایطش را با دیگر گلرهای تیم ملی متفاوت می بیند. او می داند در تیم پرسپولیسی بازی می کند که طرفدار دارد. قبل از شروع فصل هم گفته می شد که از ایتالیا پیشنهاد داشته و چون حالا نرفته فکر می کند خیلی دروازه بان بزرگی شده است. بزرگ‌بینی تا جایی خوب است، ولی اگر از حدش عبور کند مضر می شود.

سعید عزیزیان دروازه بان اسبق پرسپولسی خاطر نشان کرد: ب

یرانوند باید حواسش را جمع کند و حال و هوایش را تغییر بدهد و فکر نکند که در تیم ملی و پرسپولیس تک است و رقیب ندارد چون تأثیرش را در رفتارهایش می بینیم. شاید او خودش را بالاتر از بقیه می بیند در حالی که باید مراقب جایگاهی که در آن است باشد چون این وضعیت خیلی سخت تر است.

سعید عزیزیان یادآور شد:

معتقدم برانکو و دستیارانش در چند سالی که با بیرانوند کار می کردند خوب مقابل این حواشی او ایستادند و نگذاشتند مغرور شود ولی من نمی دانم کالدرون از نظر روحی روانی چه رفتاری با او دارد. البته او مربی بزرگی است و می داند در این موارد چکار کند.

سعید عزیزیان ادامه داد:

بیرانوند اگر می خواهد موفقیت پایدار داشته باشد در درجه اول باید زود از کوره در نرود. خیلی های برای او سنگ اندازی می کنند. کسی به قطاری که می ایستد سنگ پرتاب نمی کند. قطاری که در حرکت است را سنگ می زنند. بیرانوند در حال پیشرفت است و در این وضعیت خیلی ها برایش سنگ اندازی می کنند و خودش هم می داند! ولی باز هم باید بیشتر مراقب رفتارهایش باشد.

سعید عزیزیان در این باره که در این زمینه چه کسی بهتر از بقیه می تواند به بیرانوند کمک کند گفت:

هیچکس مانند بیرانوند نمی تواند به خودش کمک کند. مربی اش، دوست و بقیه نمی توانند. باید بنشیند و با خودش دو دو تا چهارتا کند و ببیند آیا با این رفتارهایش به جایی می رسد؟ تاکنون چه ضرری کرده است؟ آیا بالا رفته یا برعکس پایین آمده است؟ باید مرور کند و از خودش سئوال بپرسد چرا آنهایی که بدرفتار بودند امروز از یادها رفته اند؟ ولی خوش‌رفتارها و خوبها در اذهان مردم ماندگار شدند.

سعید عزیزیان افزود:

طرفداران پرسپولیس هم خیلی می توانند به او کمک کنند. باید او را حمایت کنند تا بهتر شود و دنبال حاشیه ها نرود. حاشیه خیلی زیاد است به ویژه در تیم های بزرگ مانند پرسپولیس و استقلال. همان قدر که دوست دارید چندین برابرش دشمن هم دارید.

سعید عزیزیان دروازه بان اسبق تیم ملی درباره گزینه های دعوت شده به اردوی این تیم اضافه کرد:

دروازه بانانی که برای تیم ملی انتخاب شده اند همگی خیلی خوب هستند. بیرانوند که سابقه قبلی اش مشخص است. حسینی فصل قبل در استقلال خوب کار کرده است البته امسال تنزل داشته، با این همه جوان است و می تواند پیشرفت خوبی داشته باشد. مظاهری هم که توانسته عملکرد خوبی در این مدت داشته باشد.

سعید عزیزیان تصریح کرد:

ولی فکر می کنم پیام نیازمند می تواند در آینده نفر اول تیم ملی ما باشد. چون گلر خیلی خوبی است. باهوش است با قد و قواره ای خوب و از نظر اخلاقی هم زبانزد است. من در باشگاه پیکن با او کار کرده ام و فکر می کنم باید دعوت می شد. هر کس می خواهد دوست داشته باشد و هرکس نمی خواهد دوست نداشته باشد.

وی تأکید کرد:

اگر نیازمند دعوت می شد در اینصورت رقابت بین ۳ دروازه بانی که همیشه آنها هستند بهتر می شد. نیازمند اگر وارد حاشیه ها نشود قطعا دروازه بان آینده تیم ملی ایران است. سپاهان تیم کوچکی نیست که نیازمند توانست خودش را در آن تیم به خوبی نشان بدهد. این فصل هم تا اینجا خیلی عالی کار کرده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها