کد خبر : 27387

گل دقیقه ۹۵ فولاد باعث شد تا استقلالی ها برای دومین هفته متوالی در آخرین لحظات امتیازات باارزشی را از دست بدهند.

به گزارش پارس فوتبال ، استقلال در روزی که می توان گفت تیم برتر میدان بود در نهایت در مقابل چشم هزاران هوادار خودی در ورزشگاه آزادی برابر فولاد متوقف شد تا فعلا با تنها یک امتیاز از دو بازی به نیمه پایینی جدول سقوط کند.

اما دلیل ناکامی آبی پوشان در دو بازی اخیر چیست؟

استقلال در دیدار برابر فولاد اگرچه تا پیش از رسیدن به گل، بخش اعظمی از بازی و توپ و میدان را در اختیار داشت اما از موقعیت سازی و ایجاد فرصت جدی گلزنی عاجز بود. این مسئله در فصل گذشته و زیر نظر شفر هم کاملا مشهود بود و به نظر می رسد که استراماچونی هم هنوز نتوانسته برای آن چاره اندیشی کند.

بین خط میانی و خط حمله استقلال پیوند مناسبی برقرار نیست و از طرف دیگر خلا یک بازیساز خلاق هم در نوک خط میانی و پشت خط حمله استقلال کاملا احساس می شود. شماره نه استقلال در بازی برابر فولاد یعنی دیاباته نتوانسته بود خود را با بازیکنانی که قرار بود او را تغذیه کنند، هماهنگ سازد. اتفاقی که برای شماره ۹ استقلال در بازی برابر ماشین سازی یعنی مرتضی تبریزی هم افتاد و حتی باعث شد که استراماچونی این بازیکن را از لیست بازی با فولاد خط بزند. تا هماهنگی لازم بین خط میانی و خط حمله استقلال شکل نگیرد قطعا این تیم حتی اگر ۹۰ درصد مالکیت توپ را هم در اختیار داشته باشد، نمی تواند موقعیت های گلزنی زیادی خلق کند.

خط دفاعی ناهماهنگ

تغییرات گسترده در خط دفاعی استقلال باعث شده که مهره های جدید نیاز به زمان برای رسیدن به هماهنگی داشته باشند. در دو بازی اخیر دو زوج متفاوت در قلب خط دفاعی آبی پوشان ایفای نقش کردند و بدون شک تنها یک بازی برای رسیدن به انسجام بین این زوج ها کافی نیست. از طرف دیگر، رفتن همه مهره های باتجربه از جمله مهدی رحمتی در دروازه، خسرو حیدری در دفاع راست و پژمان منتظری در قلب خط دفاعی باعث شده که کنترل بازی ها در دقایق پایانی برای بازیکنان جوانتر سخت شود و شاید حضور مهره های باتجربه مثلا پژمان منتظری می توانست کار استقلال را راحت تر کند.

انتظارات بیش از حد

در استقلال با توجه به ناکامی های چند ساله اخیر این تیم در لیگ، انتظارات به حداکثر رسیده و هواداران دیگر تحمل شکست و ناکامی را ندارند. در چنین شرایطی فشار حداکثری روی بازیکنان وارد می شود و اجازه نمی دهد که آنها همه پتانسیل خود را در زمین به نمایش بگذارند و تحت تاثیر جو روانی موجود و استرس ممکن است مرتکب اشتباه شوند. قطعا دریافت دو گل در دقیقه ۹۵ در دو بازی اخیر و از دست دادن بازی، هم تا حدی به همین مسئله بازمی گردد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها