کد خبر : 27171

سعید آذری، مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب‌آهن تأکید کرد که در نشست اخیرش با معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان بحثی در مورد حضورش در باشگاه نشده است.

به گزارش تسنیم، سعید آذری،  مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب‌آهن در پاسخ به این پرسش که صحبت از حضورش در یک تیم پرطرفدار تهرانی است و آیا کار در تیم‌های بزرگ راحت است، بیان کرد: اینکه مردم و رسانه‌ها محبت دارند به واسطه عملکرد و پرونده کاری آدم‌هاست. به نظر من کنترل باشگاه‌های بزرگ سختی و آسانی خودش را دارد.

باشگاه‌های بزرگ همان‌طور که پتانسیل بالایی دارند، چالش‌های بزرگی هم دارند. اینکه مدیر یک مسئولیتی را می‌پذیرد می‌داند که چه اتفاقات و مخاطراتی در آن مجموعه هست. فکر می‌کنم کنترل کردن باشگاه‌های بزرگ مهارت خاص خودش را می‌طلبد و این را که به نحوی صحبت کنیم که نشدنی است، قبول ندارم. باشگاه‌های استقلال، سپاهان، پرسپولیس و تراکتور ویژگی‌های خاص خودشان را دارند و اداره آنها نیاز به مهارت‌های مدیریتی خاص دارد و عزیزان‌مان هم که این مسئولیت‌ها را دارند، پذیرفتند و وظایف‌شان را انجام هم می‌دهند.

آذری در پاسخ به این پرسش که برای حضور در استقلال با او صحبت جدی شده است، تصریح کرد: لطف و محبت مردم که بهترین قاضی هستند یک طرف قضیه است، ولی شما می‌دانید برای انتخاب یک مدیر، مخصوصاً شرکت‌های سهامی خاص و یا عام مثل پرسپولیس و استقلال مستلزم این است که مجمع این شرکت‌ها تصمیم خاصی بگیرد و اعضای هیئت مدیره جلساتی را برگزار کنند و مجمع درباره رأی و نظر اعضای هیئت مدیره تصمیم‌گیری می‌کند. درباره باشگاه استقلال هم که آقای فتحی مدیریت می‌کند باید بگویم، اینکه به این شدت ایشان را تحت فشار بگذاریم، درست نیست.  من از هواداران استقلال می‌خواهم که مدیریت تیم را حمایت کنند. اگر بنا به تغییر هم باشد در مجمع این دو باشگاه آدم‌های حاذقی حضور دارند که تصمیم‌گیری می‌کنند.  من فکر می‌کنم الان در این برهه و پیش از دربی همه هواداران از تیم‌‌شان حمایت کنند.

وی در ادامه افزود: من درباره صحبت‌های آقای فتحی که دیشب انجام دادند و از شرایط اعلام نارضایتی می‌کردند، می‌گویم که باشگاه استقلال نیاز به مناقصه ندارد و اگر کسی می‌خواهد وارد باشگاه استقلال شود باید در مزایده شرکت کند. مناقصه را برای یک جنس بنجل که می‌خواهند تحت هر شرایطی بفروشند، می‌گذارند. اگر منظورشان من بودم من برای آمدن به استقلال در مزایده شرکت می‌کنم، نه مناقصه. من در هفته گذشته گزینه پرسپولیس هم بودم. نه به من پیشنهاد رسمی شده و نه من خودم پا جلو گذاشته‌ام. اگر در صفحات من هم چیزی دیدید به خاطر هواداران و مردم بوده و می‌خواستم بگویم که من توانایی مدیریت را دارم، ولی از هواداران استقلال عاجزانه خواهش می‌کنم که از مدیریت باشگاه‌شان حمایت کنند و فضایی را طوری نکنند که تیم استقلال متضرر شود. 

مدیرعامل پیشین باشگاه ذوب‌آهن در خصوص جلسه‌اش با داورزنی و اینکه درباره حضور در استقلال هم صحبت کرده است، عنوان کرد:  من برنامه‌ای برای حضور در استقلال نداده‌ام و در جلسه با داورزنی در مورد توانمندی و خدمات‌دهی به ورزش کشور صحبت کردیم. من با ایشان دوست هستم و پیشکسوت ماست. بحث من با ایشان در مبحث خاص و راجع به یک باشگاه خاصی نبود و تقاضایی مطرح نشد. معمولاً در وزارت ورزش، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال همیشه یکسری پاپاراتزی‌ها هم چه آنهایی که عکس می‌گیرند و چه آنهایی که خبر می‌دهند، حضور دارند. اینکه من با آقای داورزنی ملاقات می‌کنم نمی‌توانم جلوی صحبت‌های مردم را بگیرم، ولی اینکه از این جلسه دروغ بیرون می‌آید و اینکه می‌گویند من برای مدیریت باشگاه استقلال برنامه دادم، درست نیست. من نیازی ندارم که به کسی برنامه بدهم. من یک قهرمان ملی سابق هستم و یک مدیر ورزشی که رزومه‌ام مشخص است و از کسی نخواسته‌ام حمایت کند. من برای مشورت در یک موضوعی با آقای داورزنی جلسه داشتم. ایشان به من گفت که نمی‌خواهی در ورزش کشور کمک کنی؟، من گفتم در هر جایی که بخواهید در فدراسیون‌ها می‌توانم کمک کنم، ولی اینکه گفتند برای باشگاه استقلال برنامه دادم این افراد دوست سعید آذری نیستند. 

آذری در پایان در پاسخ به این سوال که اگر پیشنهاد رسمی و جدی  از باشگاه استقلال داشته باشد، می‌پذیرد؟ تصریح کرد: پذیرفتن یک پیشنهاد به این آسانی نیست. اگر با استانداردهای سیستمی و آموزه‌های علمی و تجربی من همخوانی داشته باشد و بتواند با توجه به شرح وظایفی که تهیه می‌شود و اختیاراتی که پیدا می‌کنم و طبق آیین‌نامه‌ها و بخش‌نامه‌هایی که یک مدیر دارد، اختیار داشته باشم و مدیریت استاندارد باشد، قبول می‌کنم؛ ولی اینکه یک نفر بخواهد برای من سرپرست، مدیر رسانه‌‌ای و ... تعیین کنند و اگر قرار باشد قبل از اینکه حکم بگیرم اختیاراتم را بسپارم، خیر قبول نمی‌کنم. 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها