کد خبر : 25697

علیرضا بیرانوند فرصت این را دارد تا در فصل جاری به رکورد ۱۵۰ بازی برای پرسپولیس برسد.

به گزارش پارس فوتبال ، علیرضا بیرانوند در سه فصل اخیر گلر شماره یک تیم پرسپولیس بوده است. او در تابستان پیش از شروع لیگ شانزدهم به پرسپولیس پیوست و خیال قرمزها را از پست دروازه بانی راحت کرد و توانست سه قهرمانی لیگ برتر و ۴ جام مختلف دیگر را برای پرسپولیس به ارمغان بیاورد.

در این سال ها بوژیدار رادوشوویچ جایگزینی خوب برای بیرانوند بوده اما کادرفنی پرسپولیس در بیشتر مسابقات به دروازه بان ملی پوش خود میدان می داد. در ۳۲ بازی آسیایی سرخپوشان پایتخت بیرانوند به کار گرفته شد و روزهای خوبی را در لیگ قهرمانان آسیا تجربه کرد. او همچنین ۱۰۹ بازی در مسابقات رسمی داخلی انجام داد تا با ثبت ۱۴۱ بازی با پیراهن پرسپولیس جزو با سابقه ترین ها در لیگ برتر باشد.

حالا باتوجه به حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین وجود حداقل ۳۰ بازی داخلی، بیرانوند این فرصت را دارد تا در فصل جاری به رکورد ۱۸۰ بازی هم برسد. اتفاقی که او را بالاتر از اسطوره هایی چون مجتبی محرمی، صفر ایرانپاک، محمود خوردبین و… قرار می دهد.

البته باید توجه داشت که خوردبین به طور مثال ۱۷۰ بازی را در طول ۱۲ سال انجام داد. به عبارت دیگر شاید اگر بازیکنان اسطوره ای پرسپولیس در تیم کنونی به میدان می رفتند و ۴۰ بازی در هر فصل را تجربه می کردند، می توانستند رکوردهایی عجیب و غریب را خلق کنند.

در لیگ برتر باقدمت ترین دروازه بان پرسپولیس پس از بیرانوند، نیلسون کوریا جونیور است که بیش از ۷۰ بازی را برای پرسپولیس انجام داد. همچنین فرشید کریمی، علیرضا حقیقی، محمد محمدی و… نیز در رتبه های بعدی جای دارند.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها