کد خبر : 25472

کمیتۀ انضباطی فدراسیون فوتبال ایران دست به اقدامی بسیار مبتدیانه و عجیب در راستای توجیه افکار عمومی زد و قانون را به طور صریح نقض کرد.

به گزارش ورزش 11  - روز گذشته باشگاه پرسپولیس در واکنش به خبر محرومیت خود از حضور هواداران در دیدار برابر پارس جم جنوبی، در دیدار افتتاحیۀ لیگ نوزدهم، رسماً با اعلام بیانیه‌ای آن را یک خبر حاشیه‌ای نامید و مدعی شد که رای صادر شده در گذشته توسط کمیتۀ انضباطی تعلیقی بوده و هواداران مجاز به حضور در ورزشگاه آزادی خواهند بود.

اما ساعاتی بعد کمیتۀ انضباطی رسماً با انتشار بیانیه‌ای جدید اعلام داشت که هیچ بندی مبنی بر تعلیقی بودن این محرومیت در آراء اعلام شده نبوده و محرومیت سرخ‌ها قطعی است!

رای اولیه کمیتۀ انضباطی
رای اولیه کمیتۀ انضباطی

تصویری که در فوق مشاهده می‌کنید، مربوط به همان رای می‌باشد که در گذشته کمیتۀ انضباطی خطاب به باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بود و تاییدگر ادعای کمیتۀ انضباطی می‌باشد، اما در اقدامی عجیب دقایقی پس از ادعای پرسپولیس مبنی بر تعلیقی بودن این رای، سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به یک باره با ایجاد تغییر در متون رای، رسماً اقدام به تغییر رای کرد و بند مدنظر پرسپولیس را در آن گنجاند تا مطابق تصویر زیر جملۀ: این رای قابل تجدید نظر خواهد بود را هم به خود ببیند!

 

ایجاد تغییر در رای
ایجاد تغییر در رای

در هیچ‌کجای دنیای در رای که از پیش اعلام شده است؛ چنین تغییر مبتدیانه و غیرحرفه‌ای و حتی شبهه برانگیزی در برابر افکار عمومی ایجاد نمی‌شود! اگر ساختار رای ایراد داشته باشد، رای صادره توسط مرجعی بالاتر، شکسته و از نو در ارتباط با آن تصمیم‌گیری می‌شود، نه آنکه به این سادگی با یک کلیک، رای رسمی اعلام شده توسط یک مرجع قانونی صرفاً به دلیل ایجاد فشار باشگاهی پرهوادار چون پرسپولیس یا هر تیمی دیگر، نقض شود و در آن اعمال تغییر غیر قانونی صورت بگیرد!

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها