کد خبر : 25461

به جرات می توان گفت قرعه پرسپولیس در هفته های آغازین لیگ نوزدهم، شگفت انگیز است. قرعه ای که اگر بی نظیر نباشد، می توان از واژه کم نظیر برای توصیف آن استفاده کرد.

پرسپولیسی ها خیلی امیدوار بودند با توجه به تغییرات کادرفنی، مسابقات آغازین آنها حتی‌المقدور آسان‌تر باشد تا گابریل کالدرون با جمع‌آوری امتیازات لازم، جای پای خودش را سفت کند، اما اتفاقی که رخ داد دقیقا برعکس بود و الان فقط جای بایرن و بارسلونا در برنامه هفته‌های آغازین پرسپولیس خالی است!

سرخپوشان در شش بازی اول فصل جدید به ترتیب باید به مصاف پارس جنوبی جم، تراکتورسازی، نفت آبادان، استقلال تهران، سپاهان و پدیده مشهد بروند که برنامه بسیار عجیبی است.

اگر پرسپولیس از این پیک جان سالم به در ببرد، شاید تا آخر نیم فصل دیگر حریف مهمی غیر از ذوب‌آهن برای آنها باقی نماند. مهم اما گذشتن از همین پیک است.

به نظر می‌رسد حالا نوبت هواداران پرسپولیس است که وفاداری و بردباری‌شان را نسبت به این تیم و کادرفنی جدیدش نشان بدهند. بسیار مهم است که هر اتفاقی رخ داد، پرسپولیسی‌ها پشت این تیم باقی بمانند و به کالدرون زمان بدهند.

حتی برانکو هم بعد از چهار سال حضور در پرسپولیس، فصل گذشته وقتی به طور مسلسل‌وار به سه تیم ذوب‌آهن، سپاهان و تراکتورسازی خورد، در نیم‌فصل دوم نتوانست هیچکدام از این مسابقات را با پیروزی پشت سر بگذارد، حالا فکر کنید کالدرون تازه‌وارد چه شرایطی دارد. هواداران پرسپولیس در این سال‌ها بیشتر از هر چیز دیگری به بردن و جشن گرفتن عادت کرده بودند، اما واقعیت آن است که حالا باید جنبه دیگری از خاطرخواهی را بروز بدهند و این باور را به مجموعه تیم القا کنند که در روزهای سخت هم کنار آنها خواهند ماند. هیچ بعید نیست که پرسپولیس به استقلال، تراکتور یا سپاهان ببازد؛ اتفاقی که قبلا هم بارها رخ داده، اما این بار هواداران پرسپولیس باید واکنش متفاوتی به این ناکامی‌های احتمالی نشان بدهند. آنها باید ثابت کنند خودشان هم در موفقیت‌های چند سال اخیر دخیل بوده‌اند.

منبع: بانک ورزش

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها