کد خبر : 25326

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: چرا یک مجری باید هر حرفی که بر زبانش می‌آید را عنوان کند؟ جالب‌تر وقتی است که خودش قبل از بیان بی‌تربیتی اش می‌گوید از عواقب این کار مطلع است.

به گزارش خبر ورزشی ‌، سیدکاظم اولیایی درباره طراحی لوگوی باشگاه استقلال و مسائل پیرامون آن با ما گفتگو کرد. او به شدت از رفتار مجری شبکه ۳ در ارتباط با توهین به لوگوی باشگاه استقلال شاکی بود.

* لوگوی فعلی استقلال در چه سالی تأیید و طراحی شد؟

سیدکاظم اولیایی:

این لوگو در دوره‌ای طراحی شد که بنده در باشگاه بودم. اواخر سال ۱۳۶۹ بود که طراحی لوگوی استقلال را به مسابقه گذاشتیم و بین ۳۳۰ طرحی که برایمان ارسال شد ۱۰ طرح با کارشناسی افراد زبده را به هیئت‌مدیره دادیم و در نهایت طرح یک دانشجوی دانشکده هنر‌های زیبای تهران، مورد تأیید قرار گرفت که همین لوگوی امروزی شد. البته آن زمان درون لوگو خالی بود و بعد‌ها داخل آن حروف استقلال هم نوشته شد و دو ستاره هم بر بالای آن گذاشته شد.

* اعضای هیئت‌مدیره وقت چه کسانی بودند؟

سیدکاظم اولیایی:

آقایان علی آقامحمدی، سیدکاظم میرولد، محمدجواد ایروانی و بنده.

* این دایره‌ها نشانه چیست؟

سیدکاظم اولیایی:

این لوگو مفاهیم زیادی دارد. اولاً آن دایره‌ها هم یادآور باشگاه دوچرخه‌سواران هستند، هم نشان‌هایی از ۵ حلقه المپیک، هم توپ فوتبال و هم به نوعی اسم استقلال را هم در دل این لوگو می‌توان دید. در کل این لوگو ۲ صفحه توضیح همراه خود داشت که البته سوابق و قرارداد و اسم طرّاحش هم در بایگانی باشگاه استقلال موجود است.

* جایزه تان چه بود؟

برنده ۵ سکه بهار آزادی و نفر دوم و سوم به ترتیب ۳ و یک سکه هدیه گرفتند.

* برداشت خودتان از این اتفاق در برنامه زنده تلویزیونی در پرمخاطب‌ترین شبکه سیما چیست؟

سیدکاظم اولیایی:

حضرت امام (ره) درباره صدا و سیما فرموده بودند آنجا دانشگاه ملی است. چرا باید وقت چنین مکانی صرف بیهوده‌گویی‌های یک عده شود؟ چرا یک مجری باید هر حرفی که بر زبانش می‌آید را عنوان کند؟ جالب‌تر وقتی است که خودش قبل از بیان بی‌تربیتی اش می‌گوید از عواقب این کار مطلع است. یعنی زمینه ناسزاگویی را برای خودش و صدا و سیما فراهم می‌کند. این حرف یعنی تحریک میلیون‌ها استقلالی که اگر بخواهند به این موضوع اعتراض کنند باید به صدا و سیما بروند! آیا شرایط اجتماعی ما اقتضا می‌کند هواداران ناراحت استقلالی برای اعتراض به این مجری به صدا و سیما بروند؟ اگر توقع دارند مردم بی‌تفاوت باشند هم که نمی‌شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها