کد خبر : 25260

سید جلال حسینی در حالی آماده آغاز لیگ نوزدهم می‌شود که طی چند هفته گذشته به شدت تحت فشار شایعات بوده است؛ از احتمال جدایی گرفته تا نیمکت‌نشینی و عزل از کاپیتانی.

به گزارش بانک ورزش، وقتی روز یکشنبه شایعه کردند گابریل کالدرون رسما احمد نوراللهی را به عنوان کاپیتان اول پرسپولیس در فصل آینده معرفی کرده، شک همه به یقین تبدیل شد که جلال نقش جدی در برنامه‌های سرمربی آرژانتینی ندارد.

با این وجود عصر همان روز کالدرون در جمع خبرنگاران ضمن حمایت همه‌جانبه از حسینی، همه شایعات را رد کرد. او گفت جلال همچنان کاپیتان اول پرسپولیس خواهد بود، البته به شرط اینکه بازی کند.

همین «شرط» اوضاع را پیچیده می‌کند. با توجه به اتفاقات دیدارهای دوستانه پیش‌فصل، دیگر همه فهمیده‌اند که فعلا جلال در ترکیب اصلی مد نظر کالدرون نیست و سرمربی آرژانتینی بیشتر به زوج کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده فکر می‌کند؛ زوجی جوان‌تر که شانس بازی کنار هم برای سال‌های طولانی‌تر را دارند.

در عین حال اما با شناختی که از جلال حسینی وجود دارد، بسیار بعید است که او به همین راحتی کوتاه بیاید. جلال مردی از جنس مبارزه است که زندگی‌اش را وقف فوتبال کرده. او عادت دارد به اینکه بجنگد و به نقطه‌ای که دوست دارد برسد.

پارسال در چنین روزهایی بود که جلال حسینی بعد از از دست دادن ناباورانه حضور در جام‌جهانی، به عنوان اولین نفر در تمرینات پیش‌فصل سرخپوشان حاضر شد و با انگیزه و اراده بالا، پروژه‌ای را استارت زد که آخرش بالا بردن دو جام قهرمانی بود. تابستان امسال هر زهری که باشد، تلخی‌اش برای حسینی به اندازه تابستان پارسال نیست. بنابراین هیچ عجیب نخواهد بود اگر حسینی بجنگد و جایگاه ثابتش را در تیم کالدرون هم پس بگیرد.

برانکو در یکی از آخرین مصاحبه‌هایش در ایران مدعی شد جلال کاملا آماده است و هیچ نشانه‌ای مبنی بر پایان دورانش وجود ندارد. بنابراین او از همین حالا کاندیدای بازگشت به ترکیب اصلی است. همین برانکو ابتدای لیگ شانزدهم زیر بار بازگشت حسینی به پرسپولیس نرفت، اما جلال چنان در نفت تهران خوش درخشید که برگشت و عصای دست پروفسور شد. عبور از وسواس ذهنی کالدرون، یکی از آخرین ماموریت‌های دوران حرفه‌ای حسینی است؛ پروژه‌ای که او احتمالا بار دیگر با موفقیت پشت سر خواهد گذاشت.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها