کد خبر : 25117

۴ هفته پس از خداحافظی با مدیران تیم ترابزون اسپور، سرمربی پرسپولیس از اضافه شدن ملی پوش باتجربه به تیمش بسیار خوشحال است.

به گزارش ورزش سه، وحید امیری هافبک ۳۲ ساله تیم فوتبال پرسپولیس باوجود این که تمرینات خود را دیرتر از دیگر بازیکنان آغاز کرد اما با فرم جدید خود گابریل کالدرون و دستیارانش را تحت تاثیر قرار داده است.

نکته مهم درباره امیری استیل منحصر به فرد تلاش برای حضور در قالب تیمی تکنیک خوب قدرت بدنی بالا و البته اخلاق فوق العاده اوست نکته این است که حتی کادر فنی اسپانیایی کالدرون هم از این خوش اخلاقی افراطی و سر به زیر بودن وحید امیری متعجب‌اند.

امیری که با شانه های بالا داده شده و مدل گام برداشتن بازیکن منحصر به فرد و کاملا قابل شناسایی از سایرین است با وجود برتری در زمین هرگز کوچکترین نشانه ای از تکبر و غرور را در پرسپولیس نشان نداده است.

او که بعد از دو فصل حضور در جمع سرخ پوشان در انتهای فصل گذشته برای حضور در یک تیم اروپایی پرسپولیس را به مقصد ترابوزان ترک کرد و با این کار باعث دلخوری برخی از هواداران پروپاقرصش شد در  نظر دارد در این فصل آن لکه کوچک را پاک کند و دوباره به صدر موردعلاقه ها بازگردد.

امیری در پرسپولیس در پست هافبک چپ بازی می‌کند و محمد نادری و مهدی ترابی دو بازیکنی هستند که کنار دست و پشت سر او در زمین حاضر خواهند بود تا پرسپولیسی یکی از ترسناک ترین چپ‌های فوتبال ایران را داشته باشد. البته ممکن است تا زمان نهایی شدن پروسه جذب یک مهاجم خارجی پرسپولیس، امیری در خط حمله نیزبه میدان برود.

سه فصل پیش امیری در حالی پای برگه قرارداد با پرسپولیس را امضا کرد که دوران فوق العاده ای را در نفت تهران گذرانده بود و امید داشت تا با یک انتقال بزرگ، آینده خود را تضمین کند. لیگ شانزدهم و هفدهم برای این ستاره چپ پا به بهترین شکل سپری شد و دو قهرمانی لیگ را برایش به همراه داشت. او در تیم برانکو به عنوان مهاجم و وینگر چپ به کار گرفته شد و بیش از ۶۰ بار پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد.

ستاره شماره ۱۹ پس از پایان لیگ هفدهم در شرایطی از جمع سرخ ها جدا شد که باتوجه به درخشش در جام جهانی و پیشنهاد میلیون دلاری ترابوزان، فرصتی خوب برای بازی در اروپا را داشت و طبیعتاً فارغ از پیشنهاد پرسپولیس، تمایل او به حضور در قاره سبز بود. او در حالی از پرسپولیس جدا شد که توده هواداران پرسپولیس علاقه زیادی به این بازیکن داشتند و جدایی امیری نیز خدشه زیادی به این محبوبیت وارد نکرد.

پرسپولیسی ها حالا بار دیگر شماره ۱۹ خود را به این بازیکن سپرده اند و امیدوارند که او بتواند با این لباس روزهای خاطره انگیز قبل را تکرار کند. دیدار با لخویا که منجر به صعود تاریخی سرخ ها شد یا گل حساس امیری به پدیده و دیگر لحظات به یاد ماندنی، اتفاقاتی هستند که باید دید آیا در لیگ نوزدهم و لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ نیز رقم می‌خورد یا نه.

طبیعتاً برای کالدرون و هر مربی خارجی دیگری ویژگی های اخلاقی در کنار خصوصیات فنی بسیار مهم هستند. این که یک فوتبالیست فارغ از حواشی همیشگی فوتبال در غرب آسیا، بتواند توانایی های فنی اش را در اختیار تیم قراردهد و در قالب تیم مثمرثمر ظاهر شود. باتوجه به همین موضوع است که هر مربی خارجی ای که با امیری کار کرده، علاقه وافری به او داشته است. از برانکو و کی‌روش که او را عنصر اصلی تیمشان می‌دانستند تا گابریل کالدرونی که نگاه مثبت و ویژه ای به امیری دارد.

نکته اما همان دلپذیری ذاتی این بازیکن خرم آبادی پرسپولیس است که هر وقت تماشایش میکنیم افسوس میخوریم که چقدر دیر در بالاترین سطح فوتبال ایران شروع به نمایش کرد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها