کد خبر : 24988

سعید فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ ابراز امیدواری کرد، نوزدهمین دوره لیگ برتر در شب عید غدیر آغاز شود.

به گزارش تسنیم، سعید فتاحی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» درباره مراسم قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: امسال قرعه‌کشی در مشهد مقدس برگزار می‌شود و متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود. ما افتخار این را داریم که در جوار امام رضا (ع) این قرعه‌کشی انجام خواهد شد.

وی با عرض تبریک به تیم شاهین بوشهر به واسطه حضور دوباره در لیگ برتر تأکید کرد: ما قرعه‌کشی را به نحوی انجام می‌دهیم که تیم‌های هم‌استان در یک هفته همزمان میزبان نشوند. قرعه‌کشی به روال انجام و اعداد تیم‌ها انتخاب می‌شوند و هیچ محدودیت دیگری نداریم.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که «پس چگونه است که همیشه استقلال و پرسپولیس بین هفته هشتم تا دهم با هم بازی می‌کنند»، گفت: این‌طور نیست. چند سال پیش این دو تیم در هفته پانزدهم بازی کردند.

فتاحی در واکنش به طرح این شایعه که عنوان شده بود در هفته اول لیگ برتر استقلال و پرسپولیس به صورت آزمایشی به مصاف هم می‌روند تا شرایط لیگ بررسی شود، تصریح کرد: چنین چیزی نیست و ما لیگ آزمایشی نداریم. قبل از لیگ چند بازی در آزادی انجام می‌دهیم تا سیستم بلیت‌فروشی و گیت‌ها تست شود.

وی در این مورد که نوزدهمین دوره لیگ برتر بالاخره از چه روزی آغاز می‌شود، بیان کرد: این موضوع به روند آماده‌سازی ورزشگاه‌ها بستگی دارد. شش هفت سال است ما برنامه می‌دهیم و خداراشکر تا امسال یک روز هم تأخیر نداشتیم، اما امسال به خاطر شرایط ایمنی و امنیتی، سازمان لیگ، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال تمام توان‌شان را گذاشته‌اند تا مسائل امنیتی به خاطر هواداران رعایت شود. بلیت الکترونیکی، دوربین مدار بسته، گیت ورودی، صندلی‌گذاری و شماره‌گذاری به خاطر امنیت هواداران است. 

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در پایان گفت: لیگ سال گذشته 26 اردیبهشت تمام شد و ما دو روز بعد نامه زدیم و از دوستان خواستیم این مسائل را رعایت کنند، اما به‌هرحال دیر شد و تا زمانی که موارد امنیتی رعایت نشوند و اقدامات لازم صورت نگیرد، لیگ را شروع نمی‌کنیم. قرار بود لیگ دهم مرداد ماه آغاز شود و بعد از آن گفتیم هفدهم که این امر محقق نشد. بعد گفتیم عید قربان و 23 مرداد ماه، ولی باز هم در این تاریخ مسابقات شروع نمی‌شود. ان‌شاءالله شب عید غدیر مسابقات را برگزار می‌کنیم.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها