کد خبر : 20194

با جدی‌تر شدن مسئلۀ جدایی برانکو ایوانکوویچ از باشگاه پرسپولیس، حالا مشخص شدن گزینه‌های احتمالی سرمربی‌گیری این تیم تبدیل به داغ‌ترین سوژۀ هواداران سرخ‌ها شده است.

به گزارش ورزش 11 - پرسپولیس در دورانی گنگ و بسیار سرنوشت‌ساز به سر می‌برد که با تصمیمات مشخص شده از سوی کادر مدیریتی  این تیم، می‌تواند نقش مهمی را در مسیر آیندۀ ابرقدرت فعلی فوتبال ایران داشته باشد و راه آنها به سوی هدفی اشتباهی یا درست جهت‌دهی کند که این اتفاق با امکان‌های بی‌شمار و با اسامی بزرگ و کوچک، می‌تواند رسماً شکل بگیرد.

اگر ماجرای جدایی برانکو ایوانکوویچ که حالا تبدیل به ترندترین مسئلۀ باشگاه پرسپولیس شده است را جدی بگیریم، باید بگوییم که ناچاراً باشگاه باید به دنبال گزینه‌ای جانشین باشد و زمان خود را از دست ندهد، هرچند که خواستۀ اصلی هواداران این تیم و نظر قطعی سرخ‌ها بر ابقای برانکو است و مشخصاً حضور او در این تیم راه برتر و درست ادامۀ صعود به قلۀ افتخارات است، اما اگر برانکو پای خود را در یک کفش کند و به تهران بازنگردد، تکلیف نیمکت فنی این تیم چه خواهد شد؟! چه کسانی می‌توانند گزینۀ جانشینی برانکو در پرسپولیس باشند؟!

یحیی گل‌محمدی

یحیی گل‌محمدی
یحیی گل‌محمدی

مدافع سابق پرسپولیس که سابقۀ حضور بر روی نیمکت این تیم را به عنوان سرمربی در یک مقطع کوتاه داراست و دست برقضا محبوبیت ویژه‌ای را هم نزد پرسپولیسی‌ها دارد، اصلی‌ترین کاندید جانشینی برانکو است! مردی که ثابت کرده به لحاظ فنی در فوتبال ایران حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و عملکردش با ذوب‌آهن و پدیده مهر تاییدی بر این ماجراست و اگر قرار بر انتخاب سرمربی جدید باشد، او که این روزها از هدایت باشگاه پدیده رسماً کناره‌گیری کرده است، اصلی‌ترین گزینۀ سرخ‌ها خواهد بود که درک مناسبی را هم از فوتبال ایران و راه رسیدن به موفقیت را دست‌برقضا دارد.

افشین قطبی

افشین قطبی
افشین قطبی

کسی هنوز نمی‌داند چرا افشین قطبی پس از سال‌ها با حضور شوکه کننده‌اش در فولاد خوزستان، اثری از خود در لیگ برتر باقی گذاشت و به همان یکبارگی تصمیم به ترک خوزستانی‌ها گرفت، اما از همان روزهای نخست حضورش در فولاد خوزستان، وی را گزینۀ پنهان جانشینی برانکو ، در صورت حضور پروفسور در تیم ملی ایران می‌نامیدند و لینک‌های فراوانی برای حضور دوباره‌اش در پرسپولیس وجود داشت؛ قطبی ضمن اینکه یک مربی توانمند و کاریزماتیک است، یکی از خاطرات خوش و بزرگ سرخ‌های تهران را با کسب قهرمانی در سال 1386 رقم زده و برای هواداران و مدیریت این باشگاه، گزینه‌ای ایده‌آل محسوب می‌شود.

سورپرایز با سرمربی خارجی!

با توجه به اینکه پرسپولیس تهران مدت‌هاست که با سرمربی خارجی در لیگ برتر فعالیت دارد و هواداران این تیم نسبت به مربیان داخلی کمی بی‌اعتماد به نظر می‌آیند، این امکان وجود دارد که سرخ‌ها تمام گزینه‌های ممکن داخلی را کنار بگذارند و به سراغ مربیان خارجی بروند، همانند عملکردی که باشگاه استقلال تهران در این سال‌ها در پیش گرفته و پس از آزمون و خطاهای فراوان، سرسختانه فقط خواهان سرمربی خارجی است؛ اینکه چه کسانی در برون مرزها می‌توانند گزینه‌های بعدی جانشینی برانکو باشند، یک ابهام بزرگ است! چرا که حضور هر مربی بزرگی در پرسپولیس منوط به بودجۀ این باشگاه دائماً بدهکار است که دست برقضا در این روزها حسابی درگیر پرداخت طلب برانکو هستند! اما این نکته را نباید فراموش کرد که پرسپولیسی‌ها می‌توانند سورپرایز بزرگی را به عنوان جانشین برانکو معرفی کنند و این امکان همواره وجود خواهد داشت، البته تمامی این فرضیه‌ها در شرایطی میسر خواهد بود که برانکو به طور رسمی به همکاری خود با پرسپولیس پایان بدهد!

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها