کد خبر : 20121

باشگاه استقلال ظاهرا تصمیمی برای ماندن هافبک خوب خود ندارد.

به گزارش میزان، آیاندا پاتوسی هافبک آفریقای جنوبی استقلال یکی از مهره‌های ارزشمند این تیم در نیم‌فصل دوم بود. هواداران استقلال به شدت خواستار حفظ این بازیکن برای فصل بعد هستند، اما مسئولان باشگاه اقدامی در این رابطه انجام نداده‌اند.

پاتوسی به صورت قرضی از باشگاه کیپ‌تاون آفریقای جنوبی به استقلال پیوست و قراردادش تنها ۵۰ هزار دلار بود و طرف مقابل چیزی نزدیک به ۲۵۰ هزار دلار از استقلال دریافت کرد.

برای سال بعد طرف آفریقایی درخواست ۳۰۰ هزار دلار کرده و خود پاتوسی هم ۲۵۰ هزار دلار می‌خواهد.

مجموع این ارقام برای استقلال ۵۵۰ هزار دلار بوده که حتی اگر با دلار ۱۳ هزار تومانی محاسبه شود، هفت میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان برای استقلال آب می‌خورد.

با توجه به مشکل ارز و همچنین شرایط مالی باشگاه، مسئولان استقلال تمایلی برای ماندن پاتوسی ندارند. از طرفی، جذب استراماچونی و دستیارانش برای باشگاه به اندازه کافی هزینه داشته و این وسط باید فسخ قرارداد وینفرد شفر را هم در نظر گرفت.

اگر چه که بسیاری از هواداران استقلال معتقدند اگر مدیریت باشگاه در چند سال اخیر اندکی تدبیر داشت و هزینه ها را در جای مناسب خرج می کرد ( نه برای جذب امثال نیومایر ، الحاجی گرو و حتی ایسما ، منشا و باز هم حتی خود شفر ) الان هم تیام در این تیم مانده بود و هم برای جذب پاتوسی دغدغه ای وجود نداشت!

ارسال نظر

دیگر رسانه ها