کد خبر : 20098

باشگاه استقلال تهران بودجه فصل بعد خود را بست. این رقم بعد از دو ماه بررسی و برگزاری جلسات مختلف به عنوان بودجه فصل بعد بسته شد.

به گزارش خبرورزشی، طبق تصمیم اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال فصل آینده ۹۰ میلیارد تومان هزینه خواهد کرد. اگر رقم کاهش پیدا کرد که چه بهتر، اما به هیچ عنوان نباید بیشتر از این هزینه کنند. هیئت مدیره و فتحی بعد از جمع‌بندی روی رقم، در حال برنامه‌ریزی هستند تا بودجه را تقسیم‌بندی کنند. باشگاه استقلال بخشی از این مبلغ را باید به عنوان دستمزد به اعضای کادر فنی پرداخت کند. بخش دیگری از هزینه‌ها صرف هزینه‌های ایاب و ذهاب، سفرها، هتل‌ها و... می‌شود. بخش عمده پول هم صرف قرارداد بازیکنان خواهد شد. قاعدتاً آن‌ها باید یک سقفی برای بازیکنان تعیین کنند. وقتی در این باره از یکی از اعضای هیئت مدیره سؤال می‌کنیم جواب می‌دهد: «ما نمی‌توانیم سقف تعیین کنیم، ولی طبیعتاً هر بازیکنی با توجه به کیفیتش رقم بالاتری دریافت خواهد کرد. این چیزی است که آقای فتحی و خطیر باید درباره آن تصمیم بگیرند، چون هیئت مدیره حق دخالت در مسائل اجرایی باشگاه را ندارد.»

استقلال سال گذشته از اسپانسر خود رقمی نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان دریافت کرد. باشگاه با توجه به تعیین بودجه ۹۰ میلیارد تومانی، در تلاش است تا تکلیف اسپانسر خود را مشخص کند. استقلال احتمالاً رقمی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیارد را از طریق اسپانسر به دست می‌آورد. آن‌ها درآمدی هم از لیگ برتر، تبلیغات محیطی و همین‌طور لیگ قهرمانان خواهند داشت. مشکل اینجاست که استقلال بدهی زیادی بابت فصل تمام شده لیگ برتر به بازیکنان دارد. اکثر بازیکنان بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند. وینفرد شفر سه ماه حقوق خود را نگرفته است. ایسما، پاتوسی و منشا هم بازیکنانی هستند که هنوز تسویه نکرده‌اند و باشگاه باید رقمی به هر کدام از آن‌ها بدهد که رقم بالایی است. از سویی استقلال الان مشکل نقدینگی دارد. یعنی برای تمدید قرارداد‌ها یا امضای قرارداد کادر فنی پول نقد ندارد. به همین خاطر هیئت مدیره به شدت پیگیر مطالبات استقلال از اسپانسر است و امیدوار است بتواند رقم قابل توجهی از آن‌ها دریافت کند. باشگاه برای فصل جدید به بازیکنان پیشنهاد ۱,۸ تا ۲ میلیارد تومانی داده است، ولی نکته اینجاست که بازیکنان هم با این رقم موافقت نکرده و درخواست رقم‌های بالاتر کرده‌اند. قرارداد ایسما و منشا در استقلال توقعات بازیکنان را به شدت بالاتر برده است. از آنجا که باشگاه بالای سه میلیارد به هر یک از آن‌ها در نیم‌فصل دوم داده، بازیکنان هم رقم‌های درخواستی را دو برابر کرده‌اند.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها