کد خبر : 19187

بازی حساس سپاهان و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی یک بازی پرحادثه و پرحاشیه با دو اخراج ، یک پنالتی و چندین صحنه و درگیری دیگر بود.

ورزش سه، محمدحسین زاهدی فر داور مسابقه سپاهان و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی ، روز سختی را پشت سرگذاشت. او دو کارت قرمز به بازیکنان سپاهان و یک کارت قرمز به پرسپولیسی‌ها داد، یک پنالتی علیه پرسپولیس گرفت و بارها بازی را مدیریت کرد. سعید مظفری زاده کارشناس داوری فوتبال ایران درباره قضاوت زاهدی فر در این مسابقه گفت:« در بازی سخت و سنگین و پرحاشیه سپاهان و پرسپولیس ، محمد حسین زاهدی فر و تیم داوری به دور از اعتراض های تماشاگران و کادرفنی و فشار بالای بازی ، قضاوت خوب و کم اشتباهی داشتند.»

او افزود:« البته ما تمام صحنه ها را نمی توانستیم از طریق تلویزیون ببینیم اما در مجموع چیزی که دیدیم از نظر قضاوت درست بود.»

مظفری زاده دقایق حساس داوری این بازی را اینگونه تشریح کرد:

-در دقیقه 20 رضا سخندان به درستی گل سپاهان را آفساید اعلام کرد چون در زمان ارسال توپ علی قربانی در آفساید بود.

-در دقیقه 38 او به درستی خطای هند و قطع حمله پرسپولیس توسط کیانی را با اخطار جریمه کرد.

-در دقیقه 39 داور به درستی با مشورت با داور پشت دروازه به شجاع خلیل زاده به خاطر رفتار غیرورزشی کارت زرد داد

-زاهدی فر در دقیقه 45 مطابق قانون ایرانپوریان را به خاطر بی ملاحظگی و خطای شدید با کارت زرد جریمه کرد.

-در دقیقه 66 ضربه مهدی ترابی به کتف کیانی خورد و اعتراض این بازیکن برای خطای پنالتی بی مورد بود.

در دقیقه 98 توپ در تصاویر تلویزیونی انگار با ضربه سر علیپور به اوت رفت اما داور ضربه کرنر اعلام کرد. در ادامه مشخص نشد که ایرانپوریان چرا کارت قرمز گرفت. اگر او از الفاظ نادرست استفاده کرده باشد می تواند کارت قرمز بگیرد و باید منتظر گزارش داور مسابقه درباره این صحنه ماند.

-در دقیقه 101 اعتراض بی مورد استنلی کی روش با واکنش خوب زاهدی فر همراه بود و  البته یک اخطار را برای این بازیکن به همراه داشت. در ادامه رفتار کی روش می توانست کارت زرد دوم را هم داشته باشد اما زاهدی فر این صحنه را مدیریت کرد و به بازیکن سپاهان کارت نداد.

-در بین دو نیمه وقت های اضافه ، داور بعد از مشورت با تیم داوری استنلی کی روش و سروش رفیعی را به خاطر درگیری از زمین اخراج کرد که با توجه به تصاویر تصمیم داور منطقی به نظر می رسید.

-در دقیقه 114 داور پشت دروازه حرکت ربیع خواه روی بازیکن سپاهان را پنالتی اعلام کرد در حالی که در تصاویر تلویزیونی ما خطایی را متوجه نشدیم.

-در دقیقه 115 علیپور در محوطه جریمه بر اثر سر خوردن سرنگون شد و داور به درستی اوت اعلام کرد.

مظفری زاده در پایان گفت:« قضاوت زاهدی فر در بازی امروز نشان داد که این داور به بلوغ داوری رسیده و تحت تاثیر اتفاقات مسابقه قرار نمی گیرد و این نوید را می دهد که یک داور بزرگ دیگر به فوتبال ایران اضافه شده است.»

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها