کد خبر : 18000

وضعیت نیمکت استقلال در روزهای آینده یکی از بزرگترین علامت سوال های فوتبال ایران است.

به گزارش ورزش سه، استقلال در پایان لیگ هجدهم نیز نتوانست فصل را با حضور سرمربی که فصل را با آن آغاز کرده به اتمام برساند و حالا دوباره باید به دنبال انتخاب سرمربی جدید باشد.

هر چند مدیران استقلال بارها تاکید داشتند که سرمربی این تیم در لیگ نوزدهم یک چهره خارجی است و استقلال قصد ندارد از سرمربی ایرانی استفاده کند اما فعلا هیچ چیز در استقلال مشخص نیست.

فرهاد مجیدی سرمربی موقت استقلال در بازی های پایانی لیگ بود و در 4 تجربه حضور روی نیمکت استقلال بحران زده ضمن کسب دو برد و دو تساوی توانسته دو اثر گذاری مهم داشته باشد؛ نکته اول در بررسی کارنامه کوتاه مدت مجیدی تغییر سبک بازی استقلال و ارائه یک فوتبال تهاجمی نسبت به دوران شفر است.

دومین نکته اما تاثیر گذاری او در رختکن است؛ مجیدی با توجه به شناخت بالا از فوتبال ایران و تجربه ای که در این موضوع دارد حتی در روزهای اعتصاب نیز توانست برای استقلال یک پیروزی مهم کسب کند و البته با اعتبار خود جریان اعتصاب را تغییر داد.

سرمربی جوان استقلالی ها همچنین بر خلاف دوران شفر تلاش کرده تا به شدت تند و بی بخشش با برخوردهای بازیکنان مواجه شود و در این مدت کوتاه 4 بازیکن با جریمه از سوی مجیدی رو به رو شدند که در سال های گذشته بی سابقه است.

سرمربی گری استقلال برای یک سال پر فراز و نشیب اما مطمئنا متفاوت از این مقطع فصل است و به همین دلیل است که مجیدی از همین حالا در گفت و گوهای خود به موضوعات مهمی درباره آینده اشاره می کند؛ تقویت کادر فنی، بازگشت ارزش به پیراهن و قهرمانی در لیگ برتر و داشتن یک چهره مدعی از جمله موضوعاتی است که مجیدی در دستور کار خود قرار داده است. در کنار این موضوع نباید فراموش کرد که مجیدی چهره ای فوق محبوب دارد و محبوبیت او در نسل حاضر قابل مقایسه با کمتر فردی در استقلال بوده است.

حالا اما ادامه حضور او در استقلال برای فصل آینده و به عنوان سرمربی به عنوان یک ابهام مطرح است؛ مشخص نیست استقلالی ها سال آینده را با کدام سرمربی آغاز خواهند کرد. هواداران استقلال اما در این میان به حضور یک مربی خارجی علاقه دارند و این موضوع مطالبه جدی آنها تلقی می شود اما نباید فراموش کرد که گذشتن از کنار نام مجیدی با تمام ویژگی های جذابی که به استقلال اضافه می کند، اتفاقی است که گذشتن از آن دشوار است. حضور مجیدی در استقلال می تواند با فراز و نشیب های زیادی همراه باشد و مطمئنا مانند همه جزییات فوتبال، یک اتفاق غیر قابل پیش بینی است. به همین دلیل ورزش سه در نظر سنجی از هواداران استقلال می خواهد تا نظر خود را نسبت به ادامه حضور مجیدی در استقلال به عنوان سرمربی در راس کادرفنی بیان کنند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها