کد خبر : 17918

26 اردبیهشت در ورزشگاه آزادی روز خداحافظی یکی از آقایان پاس گل در تاریخ 100 صد ساله فوتبال ایران است .

به گزارش ورزش سه،  اصولا در تمام دنیا بازیکنانی که از رده های پایه یک باشگاه رشد می کنند و به بدنه اصلی باشگاه خود را می رسانند جایگاه بالاتری نسبت به دیگر بازیکنان یک تیم دارند و از محبوبیت بیشتری نزد تماشاگران برخوردار هستند .چرا که هواداران او را به یک چشم دیگر می بینند. او تبدیل می شود به امضا یک باشگاه و هواداران با او ناخود اگاه حس هم ذات پنداری پیدا می کنند.

خسرو حیدری  آخرین بازمانده از نسلی بود که استقلال را در ایران به هر چه خواست رساند اما در آسیا فقط یک گام کم آورد . او در طول یک دهه بار اکثر حملات استقلال را بر دوش کشید تا همچنان سمت راست خط  دفاع استقلال جایگاه رفیعش را حفظ کند . او نسل چهارم  از مدافعان راستی بود که در طول این  4 دهه گذشته همواره نقش زیادی در روند موفقیت های استقلال در همه این دوران بازی  می کرد. او مثل یک دونده امدادی چوبی که نسل به نسل از شاهین بیانی به جواد زرینچه رسیده بود را از  محمد نوازی گرفت و با سرعت هر چه تمام تر دوید و دوید تا یکی از 11  یوز ایرانی در ورزشگاه بلوهوریزنته باشد.

 خسرو حیدری در طول حضورش ده ساله اش تقریبا  300  بازی در استقلال به میدان رفته است و حدود 60 پاس گل را به همبازی هایش داده است .  او  از اولین پاس گلش به فرهاد مجیدی در دیدار مقابل استقلال اهواز تا امروز که بیانیه خداحافظی اش را در صفحه شخصی خود منتشر کرده همواره یکی از چهره های محبوب نه تنها استقلال بلکه فوتبال ایران به شمار می رود.

  شاید در این چند ساله مدافع چپی در ایران پیدا نشود که طعم تو سر توپ خوردن های او را نچشیده باشد .حتی می توانیم این مهم را به آسیا نیز تعمیم بدهیم . اگر می خواهید اوج هنر خسرو را با تمام وجود لمس کنید  فقط کافی است به گلی که او در مقابل بوریرام تایلند به ثمر رسانده است یک بار دیگر نگاه کنید.

 سخنی  گزاف نیست که اگر بگوییم که  آرش برهانی و رضا عنایتی در این دوران برای کسب عنوان برترین گلزن تاریخ لیگ برتر باید در عصر خسرو می زیستند و دم او را دیدند.این را هم بد نیست بدانیم که اخرین جام استقلال باز هم روی پاس گل او به دست امده است.

 بازیکنی که از بس پاس داد و گل نزد مجبور بود شادی های پس از گلش را در یک گل خلاصه کند .اما برای اینکه جزو سه پاسور برتر لیگ برتر باشی باید حتما خسرو حیدری باشی.

او امروز نود دقیقه وقت دارد تا برای تجربه در روز وداعش هر چه دلش می خواهد توی سر توپ بزند بدون آنکه هیچ کسی بتواند به او خرده بگیرد چرا که به اندازه کافی از سرمربی تیم گرفته تا بازیکنان را از دادن پاس سیراب کرده است .

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها