کد خبر : 17890

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین دستورالعمل رتبه‌بندی معلمان از سوی وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

گسترش‌نیوز: سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید هر چه سریعتر لایحه‌ای درباره رتبه‌بندی معلمان به مجلس ارائه کند، گفت: دولت برای این موضوع بودجه‌ای حدود ۲ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته است که باید مشخص شود چگونه قرار است این رتبه‌بندی اجرایی شود.

وی با بیان اینکه قطعاً رتبه‌بندی معلمان شامل همه فرهنگیان نخواهد شد، ادامه داد: دلیل این موضوع هم این است که بودجه در نظر گرفته کفاف رتبه‌بندی را نخواهد داد و هدف هم این نبوده که کلیه فرهنگیان رتبه‌بندی شوند.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس اضافه کرد: تا زمانی که دستور العمل اجرایی این موضوع تدوین نشود، هیچ کدام از ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور نمی‌دانند این پول به چه کسی تعلق می‌گیرد. وزارت آموزش و پرورش باید مشخص کند چه تعداد از معلمان شامل رتبه‌بندی می‌شوند و و به چه روشی؛ یعنی ملاک رتبه‌بندی چیست؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش مشغول تدوین دستورالعمل اجرایی این قانون است، اضافه کرد: اگرچه اجرای رتبه‌بندی معلمان و اینکه چه چیز‌هایی باید ملاک کار قرار بگیرد، سخت است لذا دستورالعمل باید به گونه‌ای تدوین شود که در آن هم مدرک و هم سابقه و هم خلاقیت و نوآوری افراد مد نظر قرار گیرد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها