کد خبر : 17795

مدیران باشگاه استقلال تقریباً هر روز جلسه برگزار می‌کنند تا بدانند سکان هدایت تیم فصل بعدشان را باید به چه کسی بسپارند!

سه روز پیش اسم یک سرمربی اسپانیایی که در الشحانیه قطر کار می‌کرده برای هدایت تیم فوتبال استقلال مطرح و در رسانه‌ها منتشر شد. کسی که در سال ۲۰۱۶ بر اثر یک شوک عصبی در حین برگزاری بازی، ۲۱ روز در کما بوده و در همان فاصله ۲۰ دقیقه هم از دنیا رفت ولی احیا شده و برگشت! خوزه پپه مورسیا گونزالس اسم این مربی بود که کارنامه درخشانی هم نداشت. البته هنوز هم از سوی باشگاه استقلال کسی اسم این مربی را به طور قطع تکذیب نکرده و فقط عنوان شده او را تأیید نمی‌کنند. 

روز گذشته نیز اسم یک مربی دیگر البته ایتالیایی (ماسیمو کاررا) در رسانه‌ها عنوان شده که گزینه سرمربیگری استقلال است. کسی که ظاهراً قرار بوده درباره اش در جلسه یک‌شنبه کمیته فنی استقلال بحث هم صورت بگیرد. 

برای این منظور با یکی از افراد مسئول در باشگاه استقلال حرف زدیم که در ارتباط با این فرد به خبرورزشی گفت: «حدود ۱۰، ۱۲ سرمربی به ما معرفی شده‌اند که از بین آن‌ها روی ۴، ۵ نفرشان در حال بررسی دقیق‌تر هستیم ولی هنوز به توافق نهایی نرسیده‌ایم». 

از باشگاه استقلال خبر می‌رسد مدیران این مجموعه با اعتمادی که به اعضای کمیته فنی منتخب امیرحسین فتحی دارند ریش و قیچی را به دست این افراد سپرده‌اند تا بهترین گزینه را برای هدایت تیم انتخاب کنند. از این رو از افراد نزدیک به کمیته فنی شنیدیم موسپید‌ها و جوان‌تر‌های حاضر در این کمیته بر سر انتخاب مربیان کروات به توافق نظر رسیده‌اند. 

گزینه هلندی رد شد

ظاهراً در صحبتی که در جلسه روز یک‌شنبه این کمیته مطرح شده یکی از اعضا گفته سراغ مربیان هلندی برویم که تیم‌های پایه را هم به دست او بسپاریم، اما پس از بررسی زیرساخت‌های باشگاه، جمع به این نتیجه می‌رسد که این گزینه به محض ورود سراغ زمین تمرین، سالن بدنسازی، استخر و زمین بازی اختصاصی را می‌گیرد و با نداشتن هر یک از این شاخصه‌ها در باشگاه استقلال کلاً رفتن سراغ چنین گزینه‌ای عملی نیست!

کروات‌ها رأی آوردند

موضوع بعدی که در این جلسه مطرح می‌شود اشاره یکی از اعضا به سابقه درخشان مربیان کروات در فوتبال ایران بوده است. اینکه آمار نشان می‌دهد کروات‌ها بیش از هر مربی خارجی دیگری با ملیت‌های مختلف شرمنشأ خیر برای فوتبال بوده‌اند. از رایکوف، جکیچ، استانکو، ایویچ، بلاژویچ و برانکو هم به عنوان مربیانی که در ایران کارنامه‌ای موفق داشته‌اند در این جلسه یاد می‌شود. ضمن اینکه با توجه به اینکه مربیان بلوک شرق اروپا می‌توانند با وضعیت باشگاه‌های ایرانی راحت‌تر کنار بیایند مقرر می‌شود از روز گذشته همه برنامه‌ها روی سرمربی کروات زوم شود مگر اینکه موردی اکازیون به استقلال پیشنهاد شود.

منبع: خبرورزشی

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها