کد خبر : 15675

رقابت سیدمهدی رحمتی و حسین حسینی یکی از دغدغه‌های این روزهای شفر است.

وینفرد شفر در نشست خبری پیش از بازی با ماشین‌سازی چند جمله ملتهب گفت. مثلا آنجا که از خبرنگاران خواست دیگر صدایش را بیرون از سالن ضبط نکنند معلوم شد اخیرا بخشی از حرف‌های خصوصی مرد آلمانی لو رفته که او را ناراحت کرده است. یا آنجا که گفت: «بعضی‌ها دوست ندارند، اما من هنوز سرمربی استقلال هستم»، راحت می‌شود این جمله را یک طعنه جدید به علی خطیر، معاون باشگاه قلمداد کرد. با این همه مهم‌ترین بخش از سخنان شفر جای دیگری بود؛ آنجا که او به تمجید از مهدی رحمتی پرداخت، آن هم بدون اینکه سؤالی در این مورد پرسیده شده باشد. شفر رحمتی را «عقاب آسیا» و بازیکن مهمی برای آینده باشگاه نامید؛ یک اظهارنظر عجیب در مورد دروازه‌بان 37ساله استقلال که اخیرا عملکرد فنی و غیرفنی‌اش مورد انتقاد شدید هواداران استقلال قرار گرفته است. بعد از آنکه شفر در ماجرای تغییر پنالتی‌زن داربی توپ را به زمین رحمتی انداخت و جو بدی علیه کاپیتان تیمش ساخت، حالا این یک دلجویی آشکار است؛ چیزی که شاید آینده نزدیک باشگاه را دستخوش تغییرات اساسی کند.

تمدید دوباره با رحمتی؟

قرارداد مهدی رحمتی با استقلال در پایان فصل خاتمه می‌یابد. شایعه شده پیش از داربی تهران پیشنهاد تمدید دوساله این قرارداد به رحمتی ارائه شد، اما حوادث عجیب شهرآورد و حاشیه‌های شکست برابر پرسپولیس همه‌چیز را به هم ریخت. حالا رحمتی در موضع ضعف است و شاید اگر اوضاع به همین منوال پیش برود، او در پایان فصل چاره‌ای جز ترک استقلال نداشته باشد. در این صورت حسین حسینی هم مشکلی نخواهد داشت و به‌عنوان گلر یک در جمع آبی‌پوشان باقی می‌ماند. مصاحبه اخیر شفر اما داستان را عوض کرده است. مربی آلمانی هیچ ابایی ندارد از اینکه رسما بگوید رحمتی را به حسینی ترجیح می‌دهد. او بارها مستقیم و غیرمستقیم این موضوع را مطرح کرده و حالا هم به جای تمجید از حسینی جوان که با بردباری به رقابت برگشت، دست به ستایش از رحمتی می‌زند. به این ترتیب هیچ بعید نیست قرارداد رحمتی با نظر شفر تمدید شود و در این صورت حسینی که آخر فصل آزاد خواهد شد، دلیل قانع‌کننده‌ای برای ترک استقلال پیدا خواهد کرد.

این یک دومینو است

با فضایی که روی سکوها علیه رحمتی ایجاد شده، در شرایط عادی می‌شد انتظار داشت کاپیتان آبی‌ها آخر فصل از استقلال برود و حسینی سال‌ها دروازه‌بان اول این تیم باقی بماند، اما حالا ممکن است شاهد یک دومینوی مهم در استقلال باشیم. وینفرد شفر یک سال دیگر قرارداد دارد و غرامت اخراجش هم بسیار سنگین است. او می‌تواند بماند و باشگاه را هم متعهد به حفظ رحمتی، شاید حتی برای 2سال بکند. پیرو این دو اتفاق حسینی هم رفتنی خواهد شد؛ مثلا به تراکتورسازی که گفته می‌شود توافقاتی هم با این باشگاه داشته است!

منبع:خبرآنلاین

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها