کد خبر : 15338

آبی‌های پایتخت از همین حالا باید برای تمدید یا به خدمت گرفتن بازیکنان جدید با سرعت بیشتری وارد عمل شوند.

تیم فوتبال استقلال تهران در پایان فصل با معضل اساسی روبرو خواهد شد که باید هر چه زودتر آن را برطرف کند تا به مشکل بزرگی برخورد نکند.

استقلال که در این فصل عملکرد بسیار خوبی را با وینفرد شفر چه در لیگ قهرمانان آسیا و چه در لیگ برتر رقم زده است، یکی از شانس‌های قهرمانی در پایان فصل لیگ ایران خواهد بود. در حال حاضر آنها تا پایان هفتۀ بیست‌وپنجم با 47 امتیاز در ردۀ سوم جدول قرار گرفته‌اند.

آبی‌ها در پایان فصل شاید با خانه تکانی اساسی روبرو باشند. مشکل از آنجایی آغاز می‌شود که قرارداد 10 بازیکن این تیم رو به پایان است و همین امر اگر به زودی برطرف نشود ضربۀ محکمی می‌تواند به آنها وارد کند.

سید حسین حسینی و مهدی رحمتی دو دروازه‌بانی هستند که در این فصل کمک شایانی به تیم خود کرده‌اند و بدون شک حضور استقلال در سوم جدول منوط بر تلاش‌های این دو است. با وجود بالا بودن سن رحمتی، مسئولان این تیم حداقل باید حسینی را متقاعد به تمدید کنند، چرا که او با 26 سال سن می‌تواند سال‌های سال چارچوب این تیم را ایمن کند.

آرمین سهرابیان، پژمان منتظری، وریا غفوری و روزبه چشمی از جمله مدافعانی هستند که همیشه در اکثر مسابقات تیم خود حضور پررنگ داشته‌اند و به عنوان مهرۀ اصلی تیم‌شان شناخته شده‌اند. بدون شک منتظری که از تجارب بسیار بالایی برخوردار است، می‌تواند از آنجایی که پیشنهاد چشمگیری هم ندارد در این تیم بماند اما تمدید وریا و روزبه و آرمین کمی سخت به‌نظر می‌رسد.

خسرو حیدری، امید نورافکن، آیاندا پاتوسی و علی کریمی هم در نهایت هافبک‌های طراز اول آبی‌ها هستند. اگر در این فصل عملکرد درخشان‌شان نبود استقلال هم در این رتبه قرار نداشت. حیدری با سال‌ها بازی در این تیم و نورافکنی که کاملاً با شرایط جوی استقلال آشنا است و پاتوسی و کریمی هم قطعا تیم دیگری را نمی‌توانند بیابند که در آن محبوبیت کسب شدند، محتمل است که حداقل یک فصل دیگر تمدید کنند.

با این وجود، در صورت نبود مشکل مالی و سوء مدیریت، قطعا اولویت اول این بازیکنان، استقلال خواهد بود، در غیراینصورت این باشگاه باید به دنبال بازیکنان باکیفیت و بزرگ باشد.

منبع:ورزش11

ارسال نظر

دیگر رسانه ها