کد خبر : 15087

علیفر : پیمان یوسفی شرایط تهیه کننده و مجری نود بودن را دارد؛ من ، تهیه کننده ها و مدیران گروه همه باید تابع تصمیمات مدیران باشیم !

ورزش 3 ، علیرضا علیفر گزارشگر با سابقه تلویزیون صحبت هایی در مورد برنامه نود و فردوسی پور انجام داده که در این مطلب می خوانید.

اما شاید مهمترین آنها یکی معرفی پیمان یوسفی به عنوان گزینه مناسب برای جانشینی عادل فردوسی پور است.

یکی دیگر از مهمترین صحبت های علیفر اما لزوم تبعیت از تصمیمات کارمندان از مدیران در هر ارگانی است.

منتقدان عادل معتقدند او در تمام این سال ها رفتارهایی داشته که برخلاف قوانین و ابلاغیه های سازمان بوده است ، به عنوان نمونه پس از حاشیه های رسانه ای دعوت از فیگو و انتقاد رسانه ها از هزینه فراوان چنین اقداماتی آن هم در شرایط خاص اقتصادی کشور ، طبق اعلام میرباقری معاون صدا و سیما ، دعوت از میهمانان پر خرج خارجی طبق ابلاغیه ای ممنوع شده بود ، اما با این وجود عادل فردوسی پور به دعوت از ستاره هایی همچون اتوئو و پویول اقدام کرده بود و حاشیه های فراوان بین المللی را برای صدا و سیما ایجاد کرده بود!

حالا علیفر در بخش دیگری از صحبت هایش شاید با کنایه به چنین رفتارهایی دفاع جانانه ای از تصمیمات صدا و سیما داشته است:

” من ، تهیه کننده ها و مدیران گروه همه باید تابع تصمیمات مدیران باشیم.”

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

برنامه نود پس از بیست سال پخش مداوم از شبکه سه  از کنداکتور دوشنبه شب ها کنار گذاشته شد تا داستان عادل فردوسی پور و برنامه اش به یکی از مهمترین و بحث برانگیزترین موضوعات هفته های اخیر بدل شود. علیرضا علیفر گزارشگر با سابقه تلویزیون در این رابطه صحبت هایی کرده است که در زیر می خوانید:

 

    نه فقط در فضای ورزش که در اقتصاد، هنر و خیلی از بخش های جامعه ما هیچوقت ثبات وجود ندارد و هیچکسی بیمه عمر ندارد. شاید برای خیلی جوان تر ها درکش کمی سخت باشد اما من اصولا معتقدم به هیچ چیز دنیوی نباید دل بست و هرکس در شغل و حرفه خودش انتظار هر حادثه ای را باید داشته باشد.

    -من نظر شخصی ام را می گویم. همه همکارانم برای من محترم هستند و همه در کارشان خبره اند. کسی که در کار خودش عالی نباشد نمی تواند به تلویزیون وارد شود، نه فقط در گزارشگری و اجرا و برنامه های ورزشی که در کلیه بخش ها کسی که صدا و تصویرش پخش می شود قطعا از نظر تلویزیون و مردم و حکومت آدم صالحی است.

    -عادل فردوسی دوست عزیز و ۲۵ ساله من است. من به خودش همیشه گفتم که “خیلی خوشحال هستم که در این بیست سال هیچوقت تعویض نشده ای”

    -نظر من این است که این حاشیه هایی که برای برنامه نود ایجاد شده کاملا غیرمنطقی است. یک برنامه با یک تهیه کننده ومجری به مدت بیست سال یا یک برنامه خوب بوده یا بد! اگر برنامه خوبی نیست که دلیل تغییراتش مشخص است و اگر برنامه خوبی است که ایشان بیست سال در اختیار ایشان بوده و کمترین کسی چنین ثباتی را تجربه کرده است. کسانی که در صدا و سیما حکمشان تهیه کننده است می توانند برنامه دیگری را بگیرند یا حتی در شبکه دیگری برنامه بسازند. بازهم می گویم اگر نود پردردسر و استرس بوده فردوسی پور نباید ناراحت باشد.

    -ما همه اجزای یک کل که سازمان است هستیم. سازمان صدا و سیما با این عظمتش به هر آدمی که برنامه ای را می دهد طبیعتا حمایتش می کند. سازمان برای فردوسی پور زحمت کشید و منم اگر جای او بودم ” همینطور” می شد. محبوبیت برنامه “نود” به خاطر علاقه مردم به فوتبال داخلی و بویژه استقلال و پرسپولیس است. اگر همین امشب این برنامه با حضور فردوسی پور پخش شود اما نتواند راجع به استقلال و پرسپولیس حرف بزند چه کسی آن را نگاه می کند؟ عادل تهیه کننده نود بود و این کار بسیار سختی است ولی من نظرم این است که فرقی نمی کرد و هرکسی جای او هم بود وضعیت به همین شکل می شد.

    -محمدرضا میثاقی از همکاران و دوستان خوب من است. او جوان است و کارش را از صفر شروع کرده و زحمت می کشد. چند سال قبل برای تهیه گزارش حاشیه بازی ها به شهرستان ها می رفت و در شرایط سخت و گرسنه و تشنه، در سرما و گرما زحمت می کشید و در نهایت ۴۰-۵۰ ثانیه گزارشش پخش می شد. او زحمت کشید تا اسمش شناخته شد. میثاقی جوان است و می خواهد ترقی کند. همین کار گزارش را چند نفر دیگر هم در کنار او انجام می دادند اما میثاقی استعداد بیشتری داشت و شناخته شد.

    -پیمان یوسفی وقتی با پیشنهاد تهیه کنندگی و اجرای “ورزش و مردم” مواجه شد به شبکه یک رفت و برنامه اش در شبکه ۳ را باید یک نفر دیگر اجرا کند. این موضوعی طبیعی است. درباره فوتبال برتر و اجرای میثاقی هم باید بگویم او در فوتبال ۱۲۰ آبدیده شد و مهدی هاشمی تهیه کننده فوتبال برتر گزینه ای به غیر از او برای اجرای این برنامه نداشت.

    میثاقی جوان است می خواهد ترقی کند ، عادل در برنامه نود همین مسئولیت را به او داد شناخته شد چند نفر بودند ایشان زرنگ تر بود استعداد بیشتری داشت شناخته شد.

    یوسفی را گفتند ورزش و مردم را به ایشان بدهند ورزش و مردم وزین است به غیر از تصویر و صدا اعتباری برایش کسب کرد با مشورت مدیران شبکه سه رفت ورزش و مردم را به عنوان تهیه کننده !

    -من ۲۵ سال است در این سازمان هستم و می گویم این حرف هایی که درباره میثاقی می زنند درست نیست. او چه گناهی دارد؟ ضمن اینکه نباید در تصمیم گیری های مدیران مصرانه دخالت کنیم.

    -من خودم عاشق گزارشگری هستم و با توجه به مدرک مربی A که دارم و هفت سابقه مربیگری و هشت سال سابقه فوتبال نویسی ام ترجیح می دهم نود دقیقه گزارش کنم تا آنکه گوشی توی گوشم باشد و دائم تهیه کننده بگوید این را بگو یا آن را نگو. فکر کنم همه می دانند که من در بین گزارشگران بیشترین صراحت لهجه را داشته ام و تمام تلاشم را می کنم که در طول نود دقیقه ها شایسته ها معرفی کنم. من با گواردیولا و مورینیو می جنگم و آن ها را شایسته نمی دانم. البته بارها در شبکه جام جم اجرا داشتم و به نوعی ذخیره طلایی مرحوم شفیع هم در “ورزش و مردم” بودم. هردفعه ایشان نمی توانست در برنامه حضور داشته باشد کار اجرا را من انجام می دادم.

    -اول بگویم که برنامه نود هیچوقت به من پیشنهاد نمی شود چون نود آدم خاصی را می خواهد. مخاطب نود یک مخاطب عام و در تعداد زیاد است که از بلندترین مقامات تا بچه های دانش آموز را در بر می گیرد. من دوست دارم خود عادل فردوسی پور نود را اجرا کند اما اگر عادل نباشد به نظرم مدیران شبکه باید پیمان یوسفی را از شبکه یک بازگردانند. پیمان یوسفی شرایط تهیه کننده و مجری نود بودن را دارد چرا که مودب و آرام و با سیاست است و می تواند برنامه ای را جلو ببرد که موجب ناراحتی کسی هم نشود.

    –همه سازمان ها ، حتی کارخانه ها و … قانون و مقرراتی برای کارمندان خود دارند و طبیعی است که همه باید در برابر قوانین یکسان و تابع باشند. من ، تهیه کننده ها و مدیران گروه همه باید تابع تصمیمات مدیران باشیم .

ارسال نظر

دیگر رسانه ها