خبرفوری :

کد خبر : 13314

یکی از سوالات هواداران استقلال این است که چرا با آیاندا پاتوسی قرارداد کوتاه مدت امضا شده است. به ویژه الان که عملکرد این بازیکن رضایت هواداران را جلب کرده، این سوال پررنگ تر شده است.

اما اطلاعات جدید نشان می دهد که مدیران استقلال در این مورد اشتباه نکرده اند. پاتوسی در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ به دلیل مصدومیت غایب بود.

او فوریه سال ۲۰۱۷ آسیب دید و تا ۱۰ ماه آینده نتوانست برای تیم باشگاهی‌اش بازی کند. مصدومیت او هم مصدومیت رباط صلیبی بود. پاتوسی در بازگشت به میادین باز هم آسیب دید و این بار ۴۴ روز دور از میادین بود. از ماه مارس سال ۲۰۱۸ این بازیکن توانست بدون مشکل به میادین بازگردد و بازی کند. 

می‌گویند بازیکنانی که رباط صلیبی پاره می‌کنند بیش از هر بازیکن دیگری در خطر آسیب‌دیدگی دوباره هستند. به همین دلیل استقلالی‌ها به نوعی با این سابقه ریسک کردند و این بازیکن را به خدمت گرفتند. وقتی پاتوسی به استقلال آمد تست‌هایش را به طور کامل در ایفمارک نداد. ظاهراً دلیل آن اتفاق هم همین مصدومیت بوده است.

احتمالاً مسئولان استقلال علاقه‌ای نداشتند این مسئله به گوش رسانه‌ها برسد و بخواهد برایشان دردسر تازه‌ای درست کند. آن‌ها تصور می‌کردند بازیکنی با قدرت فنی پاتوسی نتوانند پیدا کنند به همین خاطر بهتر است به هر شکلی شده او را به خدمت بگیرند. دلیل امضای قرارداد ۶ ماهه با پاتوسی هم همین بود. مهاجم آفریقایی و باشگاهش روی قرارداد یک سال و نیمه نظر داشتند ولی در نهایت استقلال تصمیم گرفت با توجه به سابقه مصدومیت پاتوسی قراردادی ۶ ماهه با این بازیکن امضا کند. 

منبع:خبرورزشی

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها