کد خبر : 13187

طرح رتبه بندی معلمان در کنار این مساله که شان و منزلت معلمان را افزایش داده و انگیزه تلاش را بالا می برد، از منظر مالی نیز می تواند موجب افزایش دریافتی آنها شود. اما واقعا این افزایش حقوق چقدر خواهد بود؟

به گزارش خودروتک، یک جستجوی ساده در اینترنت نشان می دهد که در این خصوص بعضا ارقام مختلفی در رسانه ها منتشر شده است و در برخی مواقع منابع خبری از افزایش میلیونی رقم دریافتی حقوق معلمان پس از اجرای این طرح خبر داده اند. (اینجا را ببینید)

اما واقعیت این است که هنوز ساز و کار اجرای نظام رتبه بندی معلمان در هیات دولت تصویب نشده و به همین دلیل جزئیاتی مالی آن در دست نیست.

با این همه چندی قبل روزنامه ایران به نقل از شهرام جمالی فعال حقوق معلمان نوشت:ما فکر می‌کنیم طرح رتبه‌بندی برای امسال اجرایی نشود و این طرح با توجه به اینکه نیاز به مصوبه مجلس دارد اگر خیلی خوشبین باشیم اجرایش در مهر ماه سال 98 خواهد بود.

البته هنوز نمی‌دانیم چند درصد از معلمان شامل این طرح خواهند شد یا مانند فاز اول رتبه‌بندی که در شهریور 94 انجام شد - برخی گروه‌های فرهنگیان مثل معلمان با سابقه کمتر از 6 سال و آموزگاران پیش دبستانی و معلمان بازنشسته از دایره مشمولان رتبه‌بندی حذف شوند - بازهم میانگین افزایش حقوق معلمان از محدوده 200 تا 250 هزار تومان فراتر نخواهد رفت.

از طرف دیگر از آنجا که بودجه در نظر گرفته شده برای نظام رتبه بندی معلمان در سال آینده 2 هزار میلیون تومان است، نمی توان انتظار افزایش میلیونی ماهانه حقوق معلمان را از آن داشت.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها