کد خبر : 70577

استفاده از یک روغن موتور مرغوب موجب روان کار کردن قطعات موتور و عدم خوردگی و ساییدگی این قطعات می شود. روغن موتور تقلبی می تواند آسیبهای جبران ناپذیری به موتور خودرو شما وارد کند و از عمر مفید آن بکاهد.

به گزارش خودروتک به نقل از برنا، بسیاری از افراد سودجو روغنهای استفاده شده و یا تقلبی را با ظرافت بالا وارد قوطی های برندهای معتبر می کنند. در هنگام خرید روغن موتور به خوبی این ظرفها را در زوایای مختلف بررسی کنید. وجود هر گونه خش و ضرب خوردگی می تواند احتمال تقلبی بودن روغن را افزایش دهد.

بدون شک تعویض روغنی‌ها و مراکز معتبری در اطراف خانه شما وجود دارد که خدمات تعویض روغن را انجام می دهند. اگر مغازه مطمئن و سرشناسی می شناسید، جهت تعویض روغن خودروی خود، به آنجا مراجعه کنید.

برندی که استفاده می کنید را با دقت و تحقیق کافی انتخاب کنید. این برند باید استاندارد و دارای مجوزهای لازم باشد. افراد سودجویی هستند که روغن خودروی تقلبی را در قوطی های مختلف روانه بازار می کنند.

 اگر بنا به اجبار به تعویض روغنی جدیدی مراجعه کردید، در مقابل اصرارهای او در مورد استفاده از برندهای متفرقه، مقاومت کنید و بر روی استفاده از برندی که می شناسید و معتبر است، پافشاری کنید.

برخی از تولیدکنندگان، برای تشخیص محصول اصلی و غیر تقلبی خود راهکارهایی در اختیار خریداران می گذارند. به عنوان مثال کاسترول یک پلمپ انحصاری طراحی کرده است که کپی کردن آن به راحتی ممکن نیست. به این اطلاعات توجه کنید و آنها را به کار بگیرید.

یکی دیگر از مواردی که می‌توان تقلبی بودن و یا نبودن روغن موتور را متوجه شد بو کردن روغن است. اگر در ظرف حاوی روغن را باز کردید و بوی تندی مشام شما را آزار داد بیانگر تقلبی بودن آن است و بی‌بو بودن نشانه اصل بودن روغن موتور است. همچنین باید به درپوش ظروف روغن موتور توجه کرد چراکه برخی سودجویان از قوطی برندهای معتبر استفاده می‌کنند و پس از استفاده از روغن اصلی، داخل آن را با روغن تقلبی پُر می‌کنند.

اگر مغازه مطمئن و قابل اعتمادی را می‌شناسید، جهت تعویض روغن خودروی خود به آنجا مراجعه کنید در غیر این صورت روغن اصل را از فروشگاه‌های معتبر (ترجیحا روغن موتور ایرانی) تهیه کرده و در مراکز تعویض روغن از متصدی مغازه بخواهید تا روغنی را که تهیه کردید داخل خودرو بریزد. همچنین با توجه به اینکه برخی از تولیدکنندگان روغن تقلبی، با جمع‌آوری ظروف و قوطی‌های سالم و خالی از مغازه‌های تعویض روغنی اقدام به پر کردن روغن تقلبی می‌کنند برای جلوگیری از این گونه سوء استفاده‌ها حتی‌الامکان سعی کنید ظروف روغن را بعد از تعویض سوراخ کنید تا این افراد سودجو نتوانند مردم را فریب دهند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها