کد خبر : 70254

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تنها رعایت چند نکته کافیست تا در آب و هوای بارانی تصادف نکنید.

به گزارش خودروتک به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، علی همه خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: با توجه به آغاز  بارندگی‌های فصل پاییز صبح امروز در سطح معابر پایتخت و استفاده بیشتر شهروندان از خودرو‌های شخصی رعایت چند نکته اساسی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود که با به کارگیری آن‌ها از میزان بروز تصادفات میتوان تا حدود زیادی کاست.

همه خانی گفت: نکته مهم رانندگی در آب و هوای بارانی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نمایند و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.

وی افزود: بارش باران احتمال برخورد و تصادفات خودرو‌ها را به‌علت لغزنده بودن سطح آسفالت و معابر چندین برابر می‌کند. به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه صدر بیشتری از رانندگان را می‌طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان می‌بایست فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت نمایند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: نکته مهم دیگر بازدید و رفع نقص سیستم‌هایی مانند تهویه و برف پاک کن قبل از شروع بارندگی هاست که این دو مورد در رانندگی مطلوب و دید مناسب می‌تواند بسیار اثرگذار بوده وکارکرد برف پاک کن می‌تواند باعث کاهش تصادفات گردد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها