کد خبر : 56747

از زمان معرفی کمربند ایمنی سه نقطه ای ولوو در سال 1959 ، ولوو مسیر زیادی را طی کرده است. اخیراً ، همه ما به ویژگی های ایمنی و قطعاتی مانند ترمزهای ضد انفجار ، کنترل کشش و پایداری و شش کیسه هوا به عنوان تجهیزات استاندارد اعتماد کرده ایم.

در واقع ، سال 2014 با 10 کیسه هوا استاندارد یا بیشتر که در بسیاری از وسایل نقلیه ظاهر می شود ، یک دوره کاملا جدید در امنیت خودرو آغاز می کند.

همه ما به احتمال زیاد با کیسه های هوای جلو راننده و سرنشین در فرمان و داشبورد ، کیسه های هوای تنه راننده و سرنشین و کیسه های هوا جانبی پرده ای آشنا هستیم. با این حال ، نوآوری های جدید در کیسه های هوا نشان دهنده تمرکز سازندگان خودرو بر ایمنی تصادف است.

قبل از معرفی کیسه های هوا در خودرو و اینکه چه تعداد ایربگ در خودرو کافی است به معرفی مرکزی که می‌توانید خرید ایربگ را هم به صورت حضوری و هم اینترنتی انجام دهید می‌پردازیم. تعمیرگاه ایربگ کاراک علاوه بر فروش ایربگ خودرو ، تعمیرات ایربگ انواع خودروهای داخلی و خارجی از جمله پژو، سمند، تیبا، کوییک، هیوندا، کیا، بنز و ... را به صورت تخصصی انجام می‌دهد که برای مشاهده نمونه کار تعمیرات ایربگ خودرو می‌توانید وارد سایت تعمیرگاه ایربگ خودرو کاراک شوید. خدماتی که این مجموعه برای ایربگ خودرو ارائه می‌دهد بسیار طیف وسیعی دارد و پیشنهاد ما به شما اینست که در صورت تصادف و یا روشن شدن چراغ ایربگ خودرو حتما به تعمیرگاه ایربگ کاراک مراجعه نمایید.

 

در اینجا مروری بر جدیدترین کیسه های هوا داریم که امروز در بسیاری از اتومبیل های جدید پیدا خواهید کرد:

کیسه هوای زانو

کیسه های هوای زانو که پایین داشبورد اتومبیل مستقر می شوند ، به منظور توزیع نیروهای ضربه ای به پاهای سرنشین در صورت تصادف و در نتیجه کاهش آسیب های پا است. این کیسه های هوا که برای کنترل حرکت پایین تنه طراحی شده اند ، ممکن است باعث کاهش نیروهای ضربه به شکم و قفسه سینه نیز شوند.

انواع کیسه هوا در خودرو

 

کیسه های هوا کمربند ایمنی

فورد اولین کیسه های بادی را که مستقیماً در کمربند ایمنی نصب شده بود ، در فورد اکسپلورر 2011 خود قرار داد. این کمربندهای ایمنی با توزیع نیروی برخورد در سطح وسیع تری از کیسه هوا در مقابل کمربند سنتی ، به کاهش شدت تصادف برای سرنشینان عقب کمک می کند. این گزینه در اکثر مدل های Explorer با قیمت 595 دلار است و همچنین در Ford Flex و Lincoln MKT نیز موجود است.

کیسه های هوای کناری (SABS)

این نوع کیسه ها در بسیاری از وسایل نقلیه مسافری جدید ارائه می شود. کیسه های هوای جانبی در صورت بروز عارضه جانبی از مسافران محافظت می کند. دو نوع اصلی وجود دارد: کیسه هوای نیم تنه جانبی و کیسه هوا پرده ای. کیسه هوای تنه کناری معمولاً در کنار صندلی قرار دارد و برای محافظت از تنه فرد بین راننده و درب باد می شود.

 اکثر اتومبیل ها فقط این موارد را در صندلی های جلو دارند ، اگرچه برخی از مدل های لوکس نیز آنها را در قسمت عقب ارائه می دهند. کیسه هوای پرده در سقف نصب شده و مانند یک پرده از سقف ماشین برای محافظت از سر فرد قرار می گیرد. معمولاً کیسه های هوا پرده صندلی های جلو و عقب را می پوشاند ، اگرچه در برخی وسایل نقلیه بزرگتر نیز می تواند از مسافران ردیف سوم محافظت کند.

ایربگ های جلو

کیسه های هوا از جلو از سال 1998 در کلیه اتومبیل های سواری و از سال 1999 در همه SUV ها ، وانت ها تجهیزات استاندارد هستند. این ایربگ‌ها بر روی فرمان نصب می شوند تا از راننده محافظت کنند و از مسافر نیز روی داشبورد محافظت می کنند. بسیاری از اتومبیل های جدید دارای یک سنسور وزن برای صندلی سرنشین جلو هستند که در صورت نشستن کودک کوچک در آن ، از استقرار کیسه هوا جلوگیری می کند. برای اتومبیل های مسن و فاقد سنسور وزن ، نیروی کیسه هوا می تواند در کودکان کوچکتر آسیب ایجاد کند ، بنابراین دولت پیشنهاد می کند کودکان زیر 13 سال باید روی صندلی عقب سوار شوند.

انواع کیسه هوا در خودرو

سخن آخر

 

اگر در مورد کیسه های هوای خود سوالی دارید یا به دلیل تصادفی که اخیراً در آن اتفاق افتاده اید نیاز به تعمیر ایربگ دارید ، تعمیرگاه کاراک این خدمات را به صورت تضمینی و حرفه‌ای برای شما انجام می‌دهد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها