کد خبر : 51499

ضد یخ نه تنها مانع از گرمای بیش از حد موتور می‌شود بلکه از یخ زدگی اجزا موتور نیز جلوگیری می‌کند.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،هر ساله با شروع فصل سرما به منظور جلوگیری از یخ زدن آب رادیاتور باید از ضد یخ استفاده کرد در غیر این صورت آب موجود در رادیاتور یخ می‌زند و باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود.

همچنین ضد یخ نیز درفصل تابستان کمک می‌کند تا گرمای جمع شده از رادیاتور خارج شود و از گرم شدن بیش از حد موتور خودرو جلوگیری می‌کند.

اگر ضد یخ با نسبت مناسبی با آب مخلوط شود،بازدهی آن بیشتر می شود. برای فهمیدن نوع و نسبت مناسب ضد یخ باید از دفترچه راهنمای خودروی خود استفاده کنید، اما در هنگام مخلوط کردن ضد یخ اتومبیل با آب چندین اصل کلی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

گام اول:

ضد یخ  را با نسبت یک به یک با آب مخلوط کنید. برای مناطق با آب و هوای معتدل، این کار باعث محافظت بیشتر از موتور در هوای سرد زمستان می شود. علاوه بر این، ترکیب ضد یخ با آب به نسبت ۵۰/۵۰ از زنگ زدگی، جوش و خوردگی موتور جلوگیری می کند.

ترکیب نسبت ضد یخ و آب رادیاتور

در دفترچه راهنمای خودرو بخشی وجود دارد که به مشخصات چگونگی استفاده از ضد یخ اختصاص دارد. اگر این اطلاعات را پیدا نکردید، با نمایندگی خودروی خود تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را به شما بدهند.

گام دوم:

به نام و استاندارد بودن ضد یخ توجه کنید زیرا برخی از ضد یخ ها دارای ناخالصی هستند و به موتور خودرو آسیب می زنند.

گام سوم:

اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید، ماده خنک کننده اتیلن-گلیکول را با نسبت ۷۰:۳۰ با آب مخلوط کنید (به عبارت دیگر نسبت خنک کننده ۷۰ درصد به ۳۰ درصد آب). نسبت ۷۰:۳۰ بالاترین نسبت خنک کننده به آب است که اکثر کارشناسان برای استفاده در موتور‌های اتومبیل توصیه می‌کنند.

گام چهارم:

قبل از شروع کار مطمئن شوید موتور و سیستم خنک کننده ماشین شما کاملاً خنک است. وقتی سیستم خنک کننده اتومبیل خود را تخلیه کردید و نسبت مناسب ضد یخ و آب را با توجه به نوع خودرو و آب و هوای ترکیب کنید، سیستم خنک کننده اتومبیل خود را با محلول به دست آمده پر کنید.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها