کد خبر : 40237

انژکتورها مسئول سوخت رسانی به موتور ماشین از طریق پاشش سوخت بر روی سوپاپ هوا و ترکیب سوخت و هوا به میزان لازم در دستگاه های دیزل شما هستند.

به گزارش خودروتک به نقل از تکنو، بدیهی است، هنگامی که سیستم سوخت‌رسانی به مشکل بخورد، قادر به راه‌اندازی موتور نیستید همچنین وجود یونیت انژکتورها باعث کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی نیز می‌شود. دلایلی که انژکتورهای سوخت ناپایدار هستند متفاوت است، اما در اینجا ۴ مورد از شایع‌ترین مشکلات موجود اشاره خواهیم کرد.

۱-کاهش ناگهانی قدرت موتور می‌تواند یک نشانه بزرگ از ناکارایی سوزن انژکتور باشد. اگر سوزن انژکتور مسدود شده باشد سوخت‌رسانی ناقص انجام می‌شود هنگامی‌که سطح سوخت‌رسانی تغییر کند موتور بجای نرم و روتین کار کردن دچار لرزش می‌شود

۲-اگر سوزن انژکتور مسدود شده باشد امکان پاشش سوخت نیست موتور به اشتباه می‌افتد و سریع داغ می‌شود و سوخت مخلوط شده باعث اشتعال موتور خواهد شد و راننده متوجه این امر خواهد شد.

۳-اثرات سوزن انژکتور خراب در حالت خاموش هم خود را نشان می‌دهد. هنگامی‌که می‌خواهید موتور را روشن کنید متوجه سوخت‌رسانی ناگهانی و عملکرد بد موتور خواهید شد.

۴-توجه داشته باشید که  افزایش  ناگهانی  مصرف سوخت یک سیگنال دیگر از انژکتور آسیب دیده است.

بهتر است در صورت مشاهده اولین نشانه موتور خود را به‌وسیله یک متخصص ویزیت کنید تا مشکلات بیشتری به بار نیاید.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها