کد خبر : 31999

رعایت برخی از موارد می تواند طول عمر خودرو را افزایش داده و هزینه های کمتری را برای نگهداری از آن برای مالک در بر داشته باشد . در این مطلب نکاتی در مورد چگونگی پارک خودرو های اتوماتیک بیان شده که با رعایت همین موارد کوچک می توان عمر گیربکس خودرو را افزایش داده و از خرابی آن که باعث تحمیل هزینه سنگینی به مالک می شود جلوگیری کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران، حالت P در خودروهای اتومات وضعیت پارک را نشان می دهد در این حالت یک پین داخل یکی از پینیون‌های خروجی گیربکس قرار می گیرد تا شبیه حالت در دنده بودن گیربکس های دستی مانع حرکت خودرو شود.

برخی رانندگان با اتکا به این حالت از فعال کردن ترمز دستی یا برقی امتناع می کنند که این کار بسیار اشتباه است. پین درگیر شده در گیربکس تحمل فشار وارد شده در شیب را ندارد و امکان شکستن آن زیاد است این حالت باعث آسیب به گیربکس و همچنین حرکت خودرو در شیب و آسیب های خطرناک دیگر می شود.

حتما بعد از پارک کردن خودرو، ابتدا پدال ترمز را تا انتها فشار دهید و دنده را در حالت N قراردهید سپس ترمز دستی را کاملا درگیر کنید، پا را از روی ترمز برداشته سپس دنده را در وضعیت P قرار دهید. با این کار آسیبی به گیربکس وارد نخواهد شد و فشار شیب را ترمز دستی تحمل خواهد کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها