کد خبر : 10365

دیفرانسیل عقب یا جلو یا دو دیفرانسیل ؟ سؤالی که احتمالاً برای همه ما پیش آمده است. خودروهایی مثل آفرود که دارای دو دیفرانسیل هستند، چه تفاوتی با سایر خودروها دارند. توربومگ در این مقاله قصد دارد به کنجکاوی های شما در مورد این سیستم پاسخ دهد.

به گزارش خودروتک، این سیستم ، قدرت و نیروی تولیدی جعبه دنده (گیربکس) را به سمت چرخ ها هدایت می کند. این قطعه در قسمت تحتانی خودرو میان دو چرخ عقب یا جلو قرار گرفته است و توان دریافتی از موتور را بین چرخ ها تقسیم می کند. در واقع، کارکرد اصلی و عمده آن، تبدیل انرژی عمودی به سمت افقی است.

عملکرد دیفرانسیل چیست؟

این سیستم انتقال قدرت در همه انواع خودروهای سبک و سنگین به کار می رود؛ به عبارت دیگر، این قطعه در خودروهایی که قدرت موتور در چهار چرخ تقسیم می شود، وجود دارد. برای هر جفت چرخ، یک دیفرانسیل لازم است و میان دو دیفرانسیل عقب و جلو هم باید یکی دیگر وجود داشته باشد که حرکت دورانی دیفرانسیل جلو را به عقب منتقل کند. جلو، عقب و مرکزی، سه شکل و مکان اصلی دیفرانسیل در خودرو هستند.

علت اصلی استفاده از این سیستم در خودروها ، انتقال قدرت موتور از گیربکس به چرخ ها به وسیله یک میل گاردان است. چرخ هایی که از این طریق، نیروی موتور به آن ها منتقل می شود، چرخ های محرک نام دارند. در واقع این سیستم است که به چرخ های محرک امکان می دهد سرعت چرخشی متفاوت داشته باشند. با اینکه نیرو به هر دو چرخ منتقل می شود، سرعت چرخ ها هنگام چرخش خودرو متفاوت است.

انواع تکنولوژی دیفرانسیل

انواع تکنولوژی دیفرانسیل

این سیستم با تکنولوژی های متفاوتی ساخته می شود:

باز: قدیمی ترین و معمول ترین شکل طراحی است که برای انواع خودروها مناسب است. این نوع سیستم، بسیار ساده و پرکاربرد است. در دیفرانسیل باز، دنده گیربکس در انتهای میل لنگ قرار دارد و با چرخ دنده درگیر می شود؛ یعنی بخشی که قدرت را از طریق مجموعه دیگری از چرخ دنده ها به دو محور انتقال می دهد. تنها نقص موجود در طراحی این نوع است که هنگام چرخش یکی از چرخ ها، همه قدرت به چرخی منتقل می شود که کمترین کشش و انقباض را دارد. از این جهت، این نوع برای کوه پیمایی و مسابقات اتومبیل سواری مناسب نیست.

لغزش محدود: به نوع باز شباهت زیادی دارد، با این تفاوت که برای سیستم کلاچ یکپارچه کاربرد دارد. مکانیسم کلاچ این گونه است که هنگام انقباض چرخ ها، طرف های راست و چپ محور را با هم قفل می کند. این سیستم برای خودروهایی مناسب است که عملکردهای پر فشار و سنگین دارند؛ خودروهایی مانند اتومبیل های مسابقه درگ (Drag) و خودروهایی که بارهای سنگین حمل می کنند.

۳- تکنولوژی ترک وکترینگ (Torque-Vectoring): آخرین و بهترین تکنولوژی موجود در این سیستم است. این تکنولوژی شامل مجموعه ای پیچیده از حس گرها و قطعات الکترونیکی است که به وسیله آن، اطلاعات و داده های لازم را از هدایت کننده، موقعیت گشتاور، سطح جاده و … دریافت می کند و بر مبنای این اطلاعات به دیفرانسیل، توانایی می دهد نیرو در هر چرخ توزیع کند. این نوع تکنولوژی، امکان حداکثر کشش با بهترین عملکرد را هنگام چرخش فراهم می کند.

ساختار دیفرانسیل

دیفرانسیل چگونه عمل می کند؟

این سیستم هنگام حرکت خودرو در مسیر مستقیم، به این شکل عمل می کند: دنده های هرزگرد به همراه دنده کرانویل می چرخند و هم زمان، دنده های کناری نیز به وسیله دنده های هرزگرد شروع به چرخش می کنند. در این شرایط، مجموعه دنده ها به صورت منسجم و یکپارچه عمل می کنند و باعث چرخش همه دنده های هرزگرد می شوند.

دنده هرزگرد در وضعیت چرخش به راست، نقشی اساسی دارد. این دنده به همراه دنده کرانویل به دور محور خودش می چرخد؛ بدین معنا که دنده هرزگرد به شکلی چندگانه و پیچیده می چرخد، شکل چرخش ترکیبی دارد و روی دنده های کناری تأثیر می گذارد. این دنده در وضعیت چرخش به چپ، سرعت کمتری دارد. این سیستم انتقال قدرت علاوه بر چرخش چرخ ها، وظیفه کاستن از سرعت دنده های کرانویل و پینیون را بر عهده دارد.

 

نحوه نگهداری از دیفرانسیل

نحوه نگهداری از دیفرانسیل

مهم ترین فاکتور در مورد نگهداری از خودروها معمولاً مرتبط با تغییرات روغن، تسمه ها، شیلنگ ها و دیگر اشکال مایعات در خودرو است. مایعات مربوط به این سیستم هم از این قاعده مستثنی نیستند. روغن دیفرانسیل برای روغن کاری ترانسمیشن ها (انتقال دهنده قدرت) و کل سیستم استفاده می شود. اهمیت روغن در این سیستم به اندازه روغن در موتور است و نقشی مهم در حفاظت از انتقال دهنده ها ایفا می کند. مایعات دیفرانسیل بعد از مدتی کثیف و آلوده می شود و تداوم رانندگی با روغن های کثیف، آسیب های جدی به خودرو وارد می کند.

علائمی که نشان می دهد سیستم انتقال قدرت گیربکس شما نیاز به سرویس دارد:

صدایی ناگهانی که هنگام کاهش سرعت شنیده می شود.

شنیدن صدای زوزه یا ناله به ویژه هنگام افزایش شتاب و سرعت

صدای غرش یا جیر جیر در پیچ ها در سرعت بالای ۳۰ کیلومتر

صدای شبیه به ریسه رفتن هنگام شروع حرکت

تکان های ثابت که با افزایش سرعت خودرو رخ می دهد.

دیفرانسیل عقب

خودروهای دیفرانسیل عقب یا جلو؟

در حال حاضر، خودروهای دیفرانسیل جلو، نسبت به خودروهای دیفرانسیل عقب رواج بیشتری دارند؛ البته این موضوع، دلیل برتری دسته اول نیست.

مزایای خودروهای دیفرانسیل عقب، شامل شتاب بیشتر، کنترل و توزیع وزن مناسب تر، زاویه فرمان گیری گسترده تر و کاهش قفل شدگی چرخ ها است. معایب خودروهای دیفرانسیل عقب هم شامل بالا رفتن مصرف سوخت و بیش فرمانی در مسیرهای یخ زده یا لغزنده است.

مزیت خودروهای دیفرانسیل جلو، شامل قیمت مناسب تر، یکپارچگی موتور، جعبه دنده و فرمان و در نهایت توان هندلینگ بالا در شرایط جوی بد است. معایب این دسته از خودروها هم شامل شتاب کمتر و قفل شدگی بیشتر چرخ ها است. در مورد خودروهای دو دیفرانسیل هم باید گفت که این خودروها برای افزایش قدرت در وضعیت های ناهموار و سخت جاده ای دارای دو دیفرانسیل محرک هستند تا توان انتقالی به چرخ ها را افزایش دهند.

هوزینگ یا کله گاوی

هوزینگ یا کله گاوی چیست؟

تصور کنید که خودرویی در حال حرکت در میدان است. آیا حرکت قوس مانندی که چهار چرخ دارند، در چرخ های نزدیک به میدان و دور از میدان یکی است؟ هنگام دور زدن خودرو دو چرخ مسیر کمتر را نسبت به دو چرخ دیگر طی خواهند کرد، چرا که خودرو هر قدر از میدان فاصله بگیرد، شعاع بیشتری را طی می کند. به عبارتی دیگر چرخ هایی که نسبت به میدان داخلی محسوب می شوند، باید مسیر کوتاه تری را طی کنند؛ بنابراین باید نسبت به چرخ های خارجی دور کمتری هم بزنند.

کارکرد هوزینگ دیفرانسیل

هوزینگ یکی از اجزای دیفرانسیل خودرو است که به امکان پذیری این نوع حرکات کمک می کند. در واقع این قطعه یکی از اجزای سیستم دیفرانسیل است که در داخل آن تعدادی چرخ دنده تعبیه شده است. وظیفه هوزینگ، تنظیم چرخش چرخ ها به ویژه در زمانی است که خودروها در حال چرخیدن یا دور زدن هستند. لازم به ذکر است که ای قطعه در خودروهایی که دیفرانسیل عقب باشند، به کله گاوی معروف است.

منبع: توربو یدک

ارسال نظر

بیشتر