کد خبر : 10306

وینفرد شفر از نظر عده‌ای شمشیر را از رو برای معاون ورزشی باشگاه استقلال بسته است.

از میانه‌های راه امسال شفر با خطیر به مشکل خورد. کسی نمی‌داند دقیقاً جرقه اختلافات کجا زده شد، اما مشکل از جایی شروع شد که شفر بعد از بازی استقلال خوزستان در مصاحبه‌ای گفت: «افرادی در باشگاه در حال ضربه زدن به استقلال هستند.» وقتی یکی از دوستان خطیر با او تماس گرفت و گفت: «آیا منظور او شما هستید؟» با لبخندی پاسخ داد: «اگر اسم می‌آورد، آن وقت جوابش را می‌دادم.» همان روز‌ها خبر رسید شفر به نزدیکانش در تیم گفته خطیر دیگر اجازه ندارد در تمرین حاضر شود. این دو دوست نداشتند با هم رودررو شوند و شفر هم ترجیح می‌داد وقتی به باشگاه می‌رود، خطیر را نبیند.

اختلاف آن‌ها در نقل و انتقالات هم بیشتر شد. ظاهراً اختلاف خطیر و شفر بر سر یک خارجی بوده است. بعضی از مسئولان باشگاه اعتقاد داشتند این خارجی هزینه‌های بدی روی دست استقلال گذاشته و به همین خاطر باید پایش از باشگاه قطع شود. خطیر که مسئول نقل و انتقالات هم هست، در نیم‌فصل تصمیم گرفت با بعضی بازیکنان مذاکره کند و این مسئله به کام شفر خوش نیامد. او گلایه کرد که چرا با بازیکنی که مد نظر او نیست مذاکره کرده‌اند؟ البته او و خطیر سر ساناک دستیار قبلی شفر هم به مشکل خورده بودند.

باشگاه استقلال اعتقاد داشت ساناک رفتاری غیر‌حرفه‌ای داشته است. در بحث‌های خطیر و این مربی کار به آنجا می‌کشد که معاون باشگاه می‌گوید از او به فیفا شکایت خواهند کرد. ساناک هم در اینستاگرام به انتقاد می‌پردازد و در ادامه شفر هم پشت او درمی‌آید و می‌گوید چرا یک مسئول باشگاه باید چنین رفتاری کند؟ منظور او خطیر بود.

مورد آخر هم بعد از بازی پیکان اتفاق افتاد. شفر با کنایه نوشت: «شما دردسرسازها، شما افراد موذی که در زمان بحران به پشت ما خنجر می‌زنید، دیگر برنگردید، تبریک نگویید و وانمود نکنید که بخشی از خانواده استقلال هستید! فوتبال ورزشی احساسی، پر از عشق، پر از استرس و تنش، پیروزی و شکست است، شما به جرأت، شخصیت و شأن نیاز دارید تا بر لحظات سخت چیره شوید و متأسفانه هر کسی این‌ها را ندارد. اگر نمی‌توانید تحت فشار وفادار بمانید، ورزش اشتباهی را دنبال می‌کنید!» 

بهتاش فریبا عضو کادر فنی استقلال هم تلویحاً تأیید کرد منظور او، خطیر بوده است. مقصود شفر از «دیگر برنگردید» سفر خطیر به سوئیس بود. آن‌طور که پنج‌شنبه نوشتیم قرار بود خطیر از امارات به ایران بازگردد ولی او ناگهان تغییر مسیر داد و راهی سوئیس شد. به نظر می‌رسد مشکلات به اوج رسیده و باید دید فتحی چه تصمیمی می‌گیرد.

منبع: خبرورزشی

ارسال نظر

بیشتر