کد خبر : 57195

رنو ۵ خودروی خاطره انگیز ایرانیان آن هم در عصر حکمرانی پیکان، قرار است با چهره‌ای مدرن و البته الکتریکی بار دیگر در دنیا عرض اندام کند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد؛ شرکت فرانسوی چندی پیش با معرفی کانسپت جدید رنو ۵، رسما از بازگشت این هاچ‌بک نمادین خبر داد.
 
هر چند شرکت‌های خودروساز بزرگ دنیا هر از گاهی در راستای اعلام برنامه‌های استراتژیک خود چنین اخباری را در سطح جهانی منتشر می‌کنند، اما بازگشت رنو۵ برای ایرانیان تنها اطلاع از تولید محصولات آتی رنو نیست؛ بلکه زنده شدن خاطراتی نوستالژیک است که سال‌هاست به فراموشی سپرده شده بود.
 
این خودرو در دهه پنجاه تا هشتاد شمسی، نبض بازار خودرو را در دست داشت و هواخواهان پرو پا قرصی را هم برای خود داشت. رنو۵ خودرویی متعلق به طبقه متوسط جامعه بود که در عصر حکومت پیکان به راحتی توانست جایگاه خود را در بازار ایران بیابد. این خودرو برای افرادی که چندان دل‌خوشی از پیکان نداشتند و یا جوانان بهترین گزینه بود حال آنکه تولید آن در ایران با فراز و نشیب‌های زیادی همراه شد.

رنو ۵ پس از سروصدایی که در دنیا کرد بالاخره در سال ۱۳۵۵ شمسی توسط شرکت سایپا وارد ایران شد و از سال ۱۳۵۶ شمسی، مونتاژ آن در دو نوع سه درب و ۵ درب آغاز شد. قیمت تقریبی این خودرو به نقل از مجله ماشین در آن زمان، حدود ۲۷ الی ۳۰ هزار تومان بوده که با توجه به پایه حقوق ۱۲۰۰ تومانی یک کارمند تا حدی توجیه‌پذیر است.

بااین حال در اواخر سال ۱۳۶۴ شمسی، نسل دوم رنو ۵ توسط شرکت سازنده روانه بازارهای جهانی شد ولی شرکت سایپا به‌جای مونتاژ این نسخه، تنها به تغییر داشبورد و سپر جلوی نسل اول این خودرو اکتفا کرد. با این حال در اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰با توجه به توقف واردات خودرو و همچنین کمبود عرضه و افزایش تقاضا در نهایت رنو۵ همراه با دیگر محصولات داخلی به روش قرعه‌کشی عرضه شد که همین امر قیمت این خودروی فرانسوی را دو نرخی کرد به‌طوری‌که قیمت دولتی رنو ۵ در اوایل دهه شصت حدود ۷۰ هزار تومان و بهای آزاد آن هم حول‌وحوش ۱۴۰ الی ۱۵۰ هزار تومان بود که البته این مبلغ هیچ‌گاه ثابت نماند.

در سال ۱۳۷۶ شمسی، خط تولید رنو ۵ توسط شرکت پارس‌خودرو خریداری و متعاقب آن پروسه داخلی‌سازی این خودروی فرانسوی آغاز شد؛ به‌طوری‌که پارس خودرو در ابتدا نام این خودرو را از رنو ۵ به «سپند» تغییر داد و اولین نمونه از آن نیز با نام سپند ۱ روانه بازار شد.

طی سال‌های بعدی، نسخه‌های اصلاح شده سپند به نام‌های سپند ۲ و نیز جوانان روانه بازار شد. اما در شرایطی که پارس خودرو در همان دوران به‌دنبال خودکفایی و ساخت مدل‌های متفاوت بر نسل اول رنو۵ بود در فرانسه، نسل دوم از مدار تولید خارج شد. در نهایت PK به بازار آمد که معجونی از بدنه رنو ۵ و پلت فرم پراید بود.تولید خودروی پی کی در سال ۱۳۸۶ برای همیشه متوقف شد و پرونده رنو۵ پس از گذشت ۳۰ سال فراز و نشیب برای همیشه در ایران بسته شد. مرور ظهور این خودروی پرخاطره در رنو فرانسه نیز خالی از لطف نیست.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها