کد خبر : 55685

ایزدرا در توسعه این محصول علاوه بر مرسدس بنز به دیگر برندها نیز توجه داشته برای مثال سیستم بال عقب پاپ-آپ را از پورشه 968 قرض گرفته است.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران-   اگر طرفدار مجموعه بازی های رانندگی نید فور اسپید باشید احتمالا " ایزدرا کومندتوره 112 آی " را مشاهده و یا با آن رانندگی کرده اید!

 
 

کومندتوره 112 آی یک خودروی مفهومی است که توسط کمپانی کوچک آلمانی ایزدرا توسعه یافته است. نمونه اولیه این خودرو در سال 1993 آماده شد و از منظر ابعاد برابر با 4622 میلیمتر در طول، 1886 میلیمتر در عرض و 1031 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. وزن خالص نیز برابر با 1477 کیلوگرم است.

ایزدرا در سال 1982 میلادی تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در زارولینگن قرار دارد.

در بخش پیشرانه این محصول از نمونه ام120 6 لیتری مرسدس بنز استفاده شده که این پیشرانه 12 سیلندر سابقه حضور در پاگانی زوندا را وارد کارنامه خود کرده است. بیش از 400 اسب بخار خروجی دارد و باتوجه به زمان تولید یعنی حدود 2 دهه قبل یکی از پرچمداران صنعت تولید پیشرانه محسوب می شود.

اما در بخش جعبه دنده، ایزدرا از نمونه 5 سرعته کمپانی آلمانی گتراگ استفاده شده است. البته این جعبه دنده توسط دیگر کمپانی آلمانی یعنی RUF بروزرسانی و در نهایت تبدیل به یک نمونه 6 سرعته شد.

 
 

بیشینه سرعت کومندتوره 112 آی در تست های انجام شده برابر با 340 کیلومتر برساعت اعلام شد.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ بدنه این خودرو از منظر قوانین ائروداینامیک یک نمونه پیشرو محسوب می شود. بدنه یکپارچه، چراغ های مخفی جلو، حذف آینه های کناری و نصب یک ساختار پریسکوپ مانند به جای آن روی سقف و ... همگی اثر مهمی در بهبود شاخص های ائروداینامیک داشته اند.

 
 

ایزدرا در توسعه این محصول علاوه بر مرسدس بنز به دیگر برندها نیز توجه داشته برای مثال سیستم بال عقب پاپ-آپ را از پورشه 968 قرض گرفته است.

 
 

کیلومترشمار خودرو عدد 10256 را نشان می دهد و با این شرایط وارد حراج خواهد شد که البته عدد پایه هنوز مشخص نشده است.

 
 

تصاویر بیشتر:

 
 

مازیار دانیالی

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها