کد خبر : 74

اختصاصی خودروتک؛

رقابت‌های جایزه بزرگ موتورسیکلت در کلاس Moto GP هفته آینده در سن‌مارینو پیگیری می‌شود. رقابت‌هایی که بعد از لغو دور قبلی در انگلستان به‌دلیل بارش شدید باران، حالا حساسبی بیشتری پیدا کرده است.

به گزارش خودروتک، در جدول فعلی مسابقات، مارک مارکز اسپانیایی از تیم هوندا با 201 امتیاز در صدر است. مانند همیشه رقیب سایه به سایه مارکز، والنتینو روسی ایتالیایی از تیم یاماها با 142 امتیاز در جایگاه دوم است. خورخه لورنزو اسپانیایی از تیم دوکاتی نیز با 130 امتیاز به‌شدت در پی بالا آمدن در جدول است.

در جدول تیم‌ها بعید به نظر می‌رسد کسی بتواند هوندا را با 236 امتیاز به زیر بکشد. جایگاه دوم از آن دوکاتی با 208 امتیاز است. مقام سوم یاماها با 183 و بعدی سوزوکی با 118 امتیاز است.

به گفته اغلب رانندگان، پیست سن‌مارینو همیشه برای مسابقه جذاب بوده است. پیست هیجان‌انگیزی که در کنار چشم‌اندازی زیبای این شهر ساحلی، محبوبیت آن را دوچندان می‌کند. یاماها با 13 بار پیروزی رکورددار این پیست است. از بین راننده‌ها نیز مارک مارکز با 5 پیروزی درخشان عمل کرده است.

پیست سن‌مارینو سال 1972 بازگشایی شد. مسیری 4.2 کیلومتری که میزبان خوبی نیز برای رقابت‌های سوپربایک، دی‌تی‌ام و فرمول 3 است.

بعد از لغو گرندپری انگلستان، همه تیم‌ها منتظر هستند تا 18 شهریور بار دیگر توانایی‌های خود را روی پیست به نمایش بگذارند.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها