کد خبر : 75618

قیمت لاماری ایما از سوی نمایندگی 989 میلیون تومان تعیین شده است. همچنین لیست کامل آپشن و امکانات رفاهی لاماری ایما منتشر شد.

به گزارش خودروتک، قیمت لاماری ایما در شرایطی اعلام شد که از این خودرو به عنوان رقیبی برای بهمن دیگنیتی پرایم یاد می شود. قیمت لاماری ایما زیر یک میلیارد تومان تعیین شده است. قیمت لاماری ایما به نظر می رسد به گونه ای تعیین شده که وارد منطقه حساسیت برانگیز قیمت خودروهای میلیاردی چینی در بازار ایران نشود. با این حال انتظار می رود قیمت لاماری ایما در بازار بالای یک میلیارد تومان قرار بگیرد. قیمت لاماری ایما در نمایندگی را در ادامه مشاهده می کنید.

امکانات رفاهی خودرو لاماری ایما

لیست آپشن های خودرو لاماری ایما را در حالی مشاهده می کنید که آپشن خیره کننده ای در میان آن دیده نمی شود و شاید «کول باکس» یا همان محفظه خنک نگه دارنده در میان آنها قابل توجه باشد.

امکانات رفاهی خودرو لاماری ایماقیمت لاماری ایما در نمایندگی تعیین شد

قیمت لاماری ایما از سوی آرین موتور برای عرضه به بازار 989 میلیون تومان اعلام شده است. قیمتی که تنها 11 میلیون تومان زیر یک میلیارد تومان است. پیش از این تعیین قیمت کارخانه برخی خودروهای چینی در بالاتر از یک میلیارد تومان بحث برانگیز شده بود.

قیمت لاماری ایما در مقایسه با قیمت نزدیکترین رقیبش یعنی بهمن دیگنیتی پرایم گرانتر است. قیمت لاماری ایما 130 میلیون تومان بالاتر از قیمت دیگنیتی پرایم است که از سوی کارخانه به قیمت 860 میلیون تومان ثبت نام می شود.

با خودرو لاماری ایما آشنا شوید

آرین موتور در دور جدید فعالیت خود مسیر تولید خودرو را در پیش گرفته و خودرو لاماری ایما را در داخل کشور تولید می کند. اگر نام لاماری ایما را در اینترنت جستجو کنید شاید غیر از مطالب فارسی زبان به منبع قابل ملاحظه ای نرسید اما اگر دانگ فنگ T5 اوو را جستجو کنید آنوقت ماجرا متفاوت می شود.

خودرو لاماری ایما چه خودرویی است؟

خودرو لاماری اوو نسخه ای از خودرو دانگ فنگ T5 اوو است که در برخی بازارها مانند ویتنام با نام خودرو فورتینگ T5 اوو هم عرضه شده و شناخته می شود. می گوییم نسخه ای از این خودرو چون برخی شنیده ها حاکی از آن است که این خودرو برای عرضه در ایران احتمالا تغییراتی داشته باشد و ممکن است از نظر جزئیات ظاهری و داخلی دقیقا شبیه به دانگ فنگ T5 اوو نباشد. 

عکس خودرو لاماری ایما دانگ فنگ T5 اووبا این حال آنچه در نگاه اول در مورد این خودرو به چشم می آید و لاماری اوو هم از آن مستثنی نخواهد بود، این است که طراحی کلی بدنه این خودرو یک کپی از خودرو پورشه ماکان است و البته طراحان نیم نگاهی هم در نمای جلو خودرو یعنی چراغ ها و جلو پنجره به مازراتی لوانته داشته اند!

استفاده از الگوی طراحی پورشه و مازراتی در نهایت موجب بوجود آمدن یک طراحی چشم نواز شده است حتی اگر علاقمند به خودروهای چینی هم نباشیم ظاهر اسپرت و گیرای لاماری ایما را نمی توانیم انکار کنیم. هر چند باید حواسمان باشد که اگر روزی این خودرو را خریدیم در نهایت پورشه ماکان هم سوار نشده ایم!

عکس خودرو لاماری ایما دانگ فنگ T5 اوومشخصات فنی خودرو لاماری ایما

اینکه لاماری ایما در بازار ایران با چه مشخصاتی عرضه شود به طور دقیق مشخص نیست اما از آنجا که در دیگر بازارها تنها با یک موتور عرضه شده احتمالا در ایران نیز از همان موتور استفاده می شود. اگر تصور می کنید که لاماری ایما هم به مانند بسیاری دیگر از خودروهای چینی موتور 1500 سی سی توربو دارد باید بگوییم که دقیقا درست حدس زده اید.

موتور 4 سیلندر لاماری ایما می تواند 192 اسب بخار قدرت و 285 نیوتن متر گشتاور تولید کند که قدرت قابل قبولی به حساب می آید. این خودرو گیربکس دستی هم دارد که بعید است در بازار ایران عرضه شود و مدل گیربکس اتوماتیک آن خود دو نوع است که یکی CVT بوده و دیگری دو کلاچه 7 سرعته است.

مصرف سوخت این خودرو با این موتور 6.6 لیتر در هر 100 کیلومتر ترکیبی است و شتاب صفر تا 100 کیلومتر آن 9.5 ثانیه ذکر شده است.

این خودرو تک دیفرانسیل بوده و چرخ های محرک آن در جلو قرار دارند.

عکس خودرو لاماری ایما دانگ فنگ T5 اووقیمت لاماری ایما چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت لاماری اوو در بازار ایران باید تا رونمایی رسمی این خودرو صبر کرد اما در دیگر بازارها برحسب آپشن و گیربکس آن بین 16 هزار و 300 تا 21 هزار 400 دلار قیمت دارد. با نرخ کنونی دلار یعنی کف قیمت این خودرو 456 میلیون و سقف قیمت آن 596 میلیون تومان است.

البته احتمال اینکه لاماری اوو در بازار ایران وارد باشگاه خودروهای چینی میلیاردی شود زیاد است و باید امیدوار بود قیمتگذاری آن به مانند برخی دیگر از خودروهای چینی که اخیر رونمایی شدند نجومی نباشد!

عکس خودرو لاماری ایما دانگ فنگ T5 اووعکس خودرو لاماری ایما دانگ فنگ T5 اووعکس خودرو لاماری ایما دانگ فنگ T5 اووعکس خودرو لاماری ایما دانگ فنگ T5 اوو

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها